چه خوب شد نماد سرخابی‌ها در بورس متوقف است دستگیری فروشنده قلابی سوالات آزمون گواهینامه رانندگی  جایگاه ایران در فناوری فضایی در دنیا و منطقه برخورد ال نود با کامیون در جاده توره -بروجرد چهار کشته برجای گذاشت  حاج قاسم مرزهای مقاومت را به پشت دیوارهای اسرائیل رساند/ امروز شاهد عمق هراس رژیم صهیونیستی از جبهه مقاومت هستیم چهره‌ شهید همدانی با مزخرفات یک ورشکسته سیاسی خدشه دار نمی‌شود/ تیم مذاکره کننده، تیم معتقدی است استان مرکزی در طرح جهش تولید مسکن در کل کشور پیش رو است/ ظرف 10 روز آینده پروژه 8112 واحدی اراک سرعت می گیرد وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است داور دیدار صنعت نفت و آلومینیوم مشخص شد کارت‌های بانکی دردسرساز؛ تجمیع کارت‌ها چه زمانی انجام می‌شود؟
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
کد خبر: 98422
تاریخ انتشار: ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱

غار نخجیر توسط دوستداران طبیعت پاکسازی شد+عکس

روز گذشته با حضور تعدادی از دوستداران و حامیان محیط زیست، با هدف فرهنگ‌سازی عموم مردم زباله‌های محوطه و داخل غار نخجیر دلیجان را جمع‌آوری کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ روز گذشته با حضور تعدادی از دوستداران و حامیان محیط زیست، با هدف فرهنگ‌سازی عموم مردم زباله‌های محوطه و داخل غار نخجیر دلیجان را جمع‌آوری کردند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: این گروه 45 نفره  طبیعت‌دوستان از شهرهای دلیجان و کاشان شامل: جمعیت سبز کویر کاشان، پویش مردمی راه سبز دلیجان و موسسه خیریه چالش مهربانی دلیجان با مشارکت و همکاری شرکت توسعه و عمران دلیجان شرکت بهره‌بردار غار نخجیر، سه هکتار از فضای بیرونی، تپه‌ها و فضایی سبز غار نخجیر و داخل غار را  پاکسازی کردند.

مرزبان با اشاره به اینکه این برنامه در راستای فرهنگ‌سازی به گردشگران و عموم مردم و نهادینه کردن فرهنگ احترام به محیط زیست و طبیعت انجام شد گفت: در این برنامه تعداد ۲۵ پاکت زباله جمع آوری شد که برای پاکیزگی و معرفی غار صورت گرفته است و  بازتاب و تاثیرات بسیار مثبتی داشت.

غار نخجیر یکی از شگفت‌انگیزترین غارهای دنیا است که در شهرستان دلیجان در استان مرکزی وجود دارد، این غار به لحاظ ویژگی‌های منحصری که دارا است و با بیش از 70 میلیون سال قدمت جزء عجایب خلقت الهی است. این غار در سال 68 هجری شمسی شناسایی و کشف شد و در سال   ۸۱  به عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسید.

عکس از زاهدی

captcha
آخرین اخبار