سه اقدام دولت برای کاهش قیمت کالاهای اساسی/قیمت برنج کاهش یافت رونمایی سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها کلیات متن مذاکرات هسته‌ای توسط مسئولان کشور پذیرفته شده است/ برداشتن تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی کشور؛ هدف اصلی مذاکرات دولت سیزدهم در یکسال گذشته موفقیت های خوبی را رقم زد/ آمریکایی ها در برجام نقض عهد کردند و باید به تعهداتشان عمل کنند قوی شدن در همه ابعاد منطق انقلاب است/ ارائه یک میلیون نفر خدمات بهداشتی و درمانی در سال توسط مراکز درمانی سپاه در استان مرکزی دشمن تمام توان مادی و معنوی خود را متمرکز کرده تا امید را از ملت ایران بگیرد/ در جنگ ترکیبی بیشترین توان باید در جهاد تبیین باشد لایحه جامع انتخابات به مجلس ارسال می‌شود بیمه ناباروری همگانی شد رقابت ۲۶۶ شرکت کننده در مسابقات استانی قرآن آغاز شد/تجلیل از برگزیدگان در دهه وقف  آیین بزرگداشت روز خبرنگار
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
کد خبر: 98410
تاریخ انتشار: ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴

قیمت مسکن در اراک طی ١۶سال، ۳۹ برابر شد

داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهد، میانگین قیمت مسکن در شهر اراک از سال٨۴ تا بهار ١۴٠٠؛ یعنی در این ١۶سال قیمت مسکن در اراک ۳۹ برابر شده‌است.

به گزارش دیار آفتاب؛ داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهد، میانگین قیمت مسکن در شهر تهران از سال٨۴ تا بهار ١۴٠٠، بیشترین افزایش را داشته است؛ یعنی در این ١۶سال قیمت مسکن در تهران ۵٢برابر شده‌است. 

پس از آن قم در رتبه دوم افزایش قیمت مسکن در این ١۶سال قرار داشت؛ قیمت مسکن در قم طی مدت مذکور، چیزی حدود ۴۵برابر شد. پس از قم اراک در رتبه سوم افزایش قیمت مسکن قرار دارد؛ قیمت مسکن در اراک طی زمان یادشده، ٣٩برابر شده است.

از سویی دیگر کمترین افزایش قیمت مسکن نیز به شهر یاسوج رسید؛ قیمت مسکن در این شهر طی ١۶سال، ٨٠٠درصد افزایش داشته است؛ پس از آن بیرجند و خرم‌آباد با افزایش ١١٠٠درصدی در رتبه دوم کمترین افزایش قیمت مسکن قرار دارد.

 اقتصادآنلاین

captcha
آخرین اخبار