۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟ ۴ دلیل اصلی شکست قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ تکرار به نتیجه نرسیدن قوانین خوب؛ در روند اجرایی بد
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
کد خبر: 98403
تاریخ انتشار: ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی: 

مقرر شده صادرات دام زنده آزاد شود/کاهش ۲۰ درصدی جوجه ریزی در استان

 صفری گفت: مقرر شده صادرات دام زنده آزاد شود و با توجه به انباشت دام در استان، سهمیه خوبی از این تصمیم در اختیار خواهد بود و اگر صادرات شیر هم آزاد شود، مشکلی در این راستا وجود نخواهد داشت.

به گزارش دیار آفتاب؛ صفری رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اراک گفت: در خردادماه امسال دو میلیون و ۵۵۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده است که نسبت به اردیبهشت ماه ۳ درصد کاهش داشته ایم، البته میزان جوجه ریزی در کشور طی خردادماه در مقایسه با اردیبهشت ماه، ۱۶ درصد کاهش داشته است.

صفری اظهار کرد: نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش جوجه ریزی در استان را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: در استان با وجود این کاهش اندک مشکلی وجود ندارد و حتی با مازاد روبرو هستیم، اما نگران تیرماه هستیم چراکه در خردادماه واحدهای تولیدی نهاده در اختیار داشتند اما در تیرماه ذخیره نهاده ای وجود ندارد و باید با دریافت تسهیلات اقدام به تامین نهاده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: تاکنون از ۱۵ هزار میلیارد تومان، ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات جذب شده است و رتبه ۱۷ کشور را در اختیار داریم، متاسفانه سرعت پرداخت در بانک ها همچوم بانک کشاورزی به شدت پایین است و زمان صرف استعلامات می شود در حالی که بهتر است که در این دوره به ضمانت ها اکتفا شود و از استعلامات بگذرند.

صفری خاطرنشان کرد: مقرر شده صادرات دام زنده آزاد شود و با توجه به انباشت دام در استان، سهمیه خوبی از این تصمیم در اختیار خواهد بود و اگر صادرات شیر هم آزاد شود، مشکلی در این راستا وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار