بنیاد کربلایی کاظم ساروقی در استان مرکزی راه اندازی می‌شود زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شد/ دقت در شستشوی سبزیجات عامل پیشگیری از «وبا»ست ۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
کد خبر: 98389
تاریخ انتشار: ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰
مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی مطرح کرد

واگذاری زمین بدون مزایده به شرکت های دانش بنیان/چرا صنایع بزرگ استان مرکزی دانش بنیان نشد؟

حیدری گفت: در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی زمین بدون مزایده به شرکت های دانش بنیان واگذار می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا حیدری مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی زمین بدون مزایده به شرکت های دانش بنیان واگذار می شود.

حیدری اظهار کرد: در حال حاضر 67 شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف در مجموعه شهرک های صنعتی استان مرکزی مستقر هستند.

وی ادامه داد: مجموعه صنایع بزرگ استان تاکنون با هیچ شرکت دانش بنیان قرار داد منعقد نکرده‌اند، عموما صنایع استان متکی به واحد آرندی خود هستند و عموما کارهای روتین انجام می دهند.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی بیان کرد: آنچه کشورهای پیشرفته برای پیشرفت از آن استفاده کردند موضوع تحقیق و توسعه است که در سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز به آن اشاره شده، اگر می خواهیم اتفاق مبارکی رخ دهد باید فرآیندی تعریف شود که شرکت های دانش بنیان مجبور به فروش مجوز خود برای پرداخت حقوق و بدهی نشوند.صنایع باید شرکت های دانش بنیان را در دل فعالیت های خود جای دهند.

حیدری بیان کرد: یکی از رشته های اصلی در حوزه دانش بنیان کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی است که شرکت هایی در استان در این زمینه فعالیت دارند اما مجموعا 8 شرکت دانش بنیان در این راستا شکل گرفته است.در رشته صنایع فرهنگی و خلاق و علوم انسانی استان مرکزی هیچ شرکت دانش بنیانی فعالیت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تحقیق و توسعه به عنوان محور اصلی فعالیت دانشگاه ها است و عدد یک و نیم درصدی سهم استان از شرکت های دانش بنیان کشور یعنی اینکه دانشگاه توانسته نخبه خود را به سمت دانش بنیان هدایت کند.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار