الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شد/ دقت در شستشوی سبزیجات عامل پیشگیری از «وبا»ست ۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
کد خبر: 98386
تاریخ انتشار: ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

شهید چمران در مقاطع حساس انقلاب جهادگونه وارد میدان می شد/پیشتازی در عرصه های جهاد علمی و جهاد تبیین از رسالت های مهم اساتید است

سردار کریمی گفت: پیشتازی در عرصه های جهاد علمی و جهاد تبیین از رسالت های مهم اساتید است و با توجه به اینکه دشمن به دنبال وارونه سازی حقایق ، تخریب اعتقادات جوانان و دروغ پردازی در جنگ شناختی است اساتید باید با جهاد تبیین جوانان را در مسیر تحقق اهداف انقلاب هدایت کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در همایش بسیج اساتید به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید مصطفی چمران در جمع اساتید دانشگاه های استان در دانشگاه اراک اظهار کرد: شهید چمران هم در بعد اندیشه و تفکر و هم در مقام عمل کامل ترین الگو برای جوانان امروز و جامعه است و نیازمند این هستیم این دانشمند برجسته بیشتر برای جوانان و جامعه معرفی شود و دانشگاه ها نقشی مهم در این راستا برعهده دارند.

وی با اشاره به پیام روز گذشته مقام معظم رهبری به همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید و ضمن تأکید بر فراگیری تازه‌‎های علمی، و اجتهاد و تولید علم و آمیختن آن به تقوا و اخلاق توسط اساتید گفت: جملاتی که مقام معظم رهبری در خصوص شهید چمران فرمودند بسیار عالمانه و حکیمانه است و بسیج اساتید به جهت رسالتی که در این خصوص دارد باید در تبیین و معرفی سیره و شخصیت این شهید بزرگوار و تبیین بیانات رهبری پیشگام باشد.

سردار کریمی با تبیین بخشی از سیره شهید دکتر مصطفی چمران بیان کرد: شهید چمران نسبت به هدف و مسیر توحید و معاد شناخت کافی داشت و از توانایی های خود به خوبی آگاه بود و معرفت واقعی داشت، همچنین شهید چمران علاوه بر هجرت مکانی هجرت عقلانی نیز انجام داد و با توجه به اینکه هجرت عقلانی لازمه حرکت روبه جلو است شهید چمران علاوه بر اینکه به تمدن پوشالی غرب پشت پا زد هجرت عقلانی را نیز انجام داد.

وی افزود: شهید چمران همت بلند داشت و جز خدا و رضایت الهی چیز دیگری نمی دید و لذا نیاز اسلام را به خوبی شناخت و برای تحقق آن گام های بلندی برداشت و مجاهدت کرد، همچنین استقامت و مقاومت از ویژگی های دیگر شهید چمران بود و برای رسیدن به رحمت واسعه الهی زره سختی برتن کرد و به دانشمندی تبدیل شد که در بسیاری از موضوعات حرف برای گفتن داشت.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: شهید چمران با سرعت عمل و سبقت برای کسب خوبی ها و کمالات و عمل به موقع از زمان جلوتر بود و افق نگاه شهید چمران تمدنی بود و هیچ گاه از مسیر و خط ولایت منحرف نشد و همه وجود خود را وقف اسلام کرد و در میدان های علمی ، نظامی، دفاعی و عرفانی پرچم دار دفاع از ارزش های اسلامی بود.

وی با بیان اینکه شهید چمران در مقاطع حساس انقلاب جهادگونه وارد میدان میشد، گفت: امروز این فرمانده برجسته و دانشمند نخبه برای آحاد جوانان و خصوصا دانشگاهیان و اساتید الگوی کاملی است.

سردار کریمی گسترش و ترویج فرهنگ بسیجی و جهادی در بین اساتید را یک ضرورت مهم خواند و گفت: بسیج اساتید باید در تربیت اساتید تراز انقلاب اسلامی پیشگام باشد و با حرکت در چارچوبی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم مشخص کردند نیازهای انقلاب در ابعاد مختلف را برطرف سازند و رسالت بسیج اساتید تربیت افرادی همچون شهید چمران است.

وی خاطر نشان کرد: پیشتازی در عرصه های جهاد علمی و جهاد تبیین از رسالت های مهم اساتید است و با توجه به اینکه دشمن به دنبال وارونه سازی حقایق ، تخریب اعتقادات جوانان و دروغ پردازی در جنگ شناختی است اساتید باید با جهاد تبیین جوانان را در مسیر تحقق اهداف انقلاب هدایت کنند.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار