۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟ ۴ دلیل اصلی شکست قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ تکرار به نتیجه نرسیدن قوانین خوب؛ در روند اجرایی بد
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
کد خبر: 98383
تاریخ انتشار: ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶

توسعه سرمایه‌گذاری در دانش‌بنیان سیاست محوری قوه قضاییه است

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: توسعه سرمایه‌گذاری در تولید دانش‌بنیان سیاست محوری قوه قضاییه است و مسائل این حوزه و رفع مشکلات آن در دستور کار قرار دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در نشست هم‌اندیشی با فعالان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان گفت:  ابتکار مقام معظم رهبری نظام اسلامی این بود که شعارهای اقتصادی را در کشور اعلام کردند و امسال دانش‌بنیان بودن تولید را مطرح کردند، این فرمایش شاه‌کلید حل مشکلات کشور است و مجموعه دادگستری نیز این مهم را سرلوحه قرار می‌دهد.

موسوی اظهار کرد: برای داشتن پشتوانه قوی و قابلیت رقابت در بازارهای جهانی و ماندگاری در تولید حتماً باید بر پایه دانش و علم حرکت کنیم، نیاز اصلی امروز این است که صنایع دانش‌بنیان و علم محور شوند، بیش از 3600 واحد تولیدی و صنعتی در استان مرکزی فعالیت دارند اما تنها 105 واحد در حوزه شرکت بنیان واردشده‌اند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به افق 50 هزارتایی شرکت‌های دانش‌بنیان راه سخت و طولانی در پیش است که باید موردتوجه قرار داشته باشد.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی گفت: محوریت پارک علم  و فناوری از مهم‌ترین اجزای زیست‌بوم است که با محوریت همین مرکز می‌توان یک کارگروه اجرایی  ایجاد و مسائل و مشکلات را مطرح و بررسی کرد تا مسائلی که در استان و یا سطح ملی قابل‌رفع است شناسایی و مشخص شود.

موسوی بیان کرد: اگر بازار بزرگ صنایع در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار بگیرد نیاز نیست محصولات موردنیاز صنایع از خارج کشور تأمین شود، تولیدات همراه با فناوری و علم محوری داریم که شرکت‌های بزرگ به آنها توجه نمی‌کنند.

وی ادامه داد: تمامی چالش‌های پیش رو، مشکلات، موانع و سختی‌ها در حوزه تسهیلات و حمایت  مکتوب ارائه شود تا ورود و بررسی لازم در این خصوص صورت گیرد.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: نیاز است در مراکز صنعتی بزرگ یک واحد فناوری  تأسیس شود که این که این مهم نیز باید از سوی مسئولین ذیربط پیگیری شود.توسعه سرمایه گذاری در تولید دانش بنیان سیاست محوری قوه قضاییه است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار