زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شد/ دقت در شستشوی سبزیجات عامل پیشگیری از «وبا»ست ۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر!
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸
کد خبر: 98382
تاریخ انتشار: ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
دادستان اراک:

دستگاه قضایی عزم جدی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تا اخذ نتیجه قطعی دارد

قربانی اظهار کرد: از مهمترین مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت‌های دانش‌بنیان است و دستگاه قضایی عزم جدی برای حمایت از این شرکت‌ها تا اخذ نتیجه قطعی دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ ربیع الله قربانی دادستان اراک در نشست هم‌اندیشی با فعالان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان استان در اراک گفت: تحقق شعار سال بسیار برای دستگاه قضایی اهمیت دارد و اختصاص یک روز از هفته قوه قضاییه برای پیگیری مشکلات واحدهای دانش‌بنیان نشان از این مسئله مهم دارد.

قربانی اظهار کرد: از مهمترین مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت‌های دانش‌بنیان است و دستگاه قضایی عزم جدی برای حمایت از این شرکت‌ها تا اخذ نتیجه قطعی دارد.

وی ادامه داد: از مهمترین مواردی که مورد انتظار شرکت‌های دانش‌بنیان است ترویج محصولات این شرکت‌ها و منع شرکت‌های دولتی از خرید محصولات خارجی و منع از واگذاری کار به شرکت‌های خارجی است لذا به دنبال این هستیم که این پیشرفت علم و فناوری در راستا کمک به اقتصاد ملی بکار گرفته شود.

دادستان اراک تعارض منفعت این شرکت‌ها را با افراد صاحب قدرت یکی از چالش‌های عمده واحدهای تولیدی دانست و افزود: دستگاه قضایی در این خصوص پیگیری لازم را انجام می‌دهد.دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در استان فعال و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای تولیدی را در دستور کار خود دارد.

قربانی گفت: برنامه‌ریزی و بازدید دوره‌ای و میدانی از شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح استان توسط مقامات قضایی به‌منظور شناسایی و پیگیری موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و دانش‌بنیان، مرتفع شدن واگذاری اراضی موردنظر برای طرح توسعه واحد آلومینیوم  و.. ازجمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه بوده است.

وی بیان کرد: دادگستری استان مرکزی در قرارگاه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اصلاح بروکراسی غیرضروری، مشارکت و  حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اشتغال و تولید در استان اعلام آمادگی کرده و فعال است.

دادستان اراک افزود: تقویت اقدامات محور دبیرخانه اقتصاد مقاومتی، کارگروه نظارتی فرهنگی مالی و پژوهشی و مالیاتی در دستور کار است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار