۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟ ۴ دلیل اصلی شکست قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ تکرار به نتیجه نرسیدن قوانین خوب؛ در روند اجرایی بد
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
کد خبر: 98363
تاریخ انتشار: ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲

آیا آبله میمون جای کرونا را خواهد گرفت؟!

اگرچه ویروس آبله میمون در بسیاری از کشور‌ها گسترش یافته است، اما کارشناسان می‌گویند که این بیماری به یک بیماری همه گیر مانند کرونا یا سارس تبدیل نخواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا اعلام کرد که واکسن‌های بهبودیافته آبله به میزان ۸۵ درصد از افراد در برابر آبله میمون محافظت می‌کنند.

در حال حاضر دو واکسن تایید شده آبله در آمریکا وجود دارند که Genius و ACAM ۲۰۰۰ هستند و Genius فقط برای آبله میمون تایید شده است.

کارشناسان شواهد واقعی از انتقال ویروس آبله میمون از طریق هوا پیدا نکرده اند، اما آن را بیشتر به موارد نزدیکی به ضایعات پوستی فعال و عفونی مرتبط می‌دانند.

در همین راستا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اعلام کرد که آبله میمون از طریق تماس مستقیم با زخم‌های عفونی، گال یا مایعات بدن افراد آلوده منتقل می‌شود.

CDC واکسیناسیون را فقط برای افرادی مانند کارگران آزمایشگاه و برخی از پرسنل نظامی توصیه می‌کند که احتمال دارد با آبله میمون در تماس باشند.

Anne Remoen، استاد اپیدمیولوژی در آمریکا گفت: "عفونت آبله میمون خطرناک است و می‌تواند کشنده باشد. من ۲۰ سال است که این بیماری را مطالعه کرده ام و الگو‌های انتقال در حال تغییر هستند. "

او گفت: این بیماری در حال گسترش به فراتر از مناطق آفریقایی است که بومی آن جا است. شیوع فعلی بزرگترین شیوع در خارج از آفریقا است.

منبع: اسکای نیوز

captcha
آخرین اخبار