تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟ ۴ دلیل اصلی شکست قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ تکرار به نتیجه نرسیدن قوانین خوب؛ در روند اجرایی بد ‌جزئیات 5 دستورالعمل وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
کد خبر: 98342
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
دادستان اراک:

اجازه نمی‌دهیم فساد در جامعه نهادینه شود

قربانی اظهار کرد: برخورد قاطع با فساد، حفظ و ارتقای امنیت ملی و اجتماعی، شناسایی گلوگاه‌های فساد، مبارزه جدی با فساد از جمله موارد مهم است که باید مورد توجه باشد تا اجازه ندهیم فساد در جامعه نهادینه شود و اصحاب رسانه در این زمینه می توانند نقش خود را ایفا کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ ربیع اله قربانی دادستان اراک در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: دستگاه قضایی پرچمدار اجرای عدالت و معیار اجرای عدالت، اجرای قانون است.اگر اصحاب رسانه خود را مکلف بدانند در راستای ترویج فرهنگ قانون‌مداری گام بردارند، نقش مهمی در آگاهی مردم و پیشگیری از جرائم و آسیب‌ها خواهند داشت.

قربانی اظهار کرد: برخورد قاطع با فساد، حفظ و ارتقای امنیت ملی و اجتماعی، شناسایی گلوگاه‌های فساد، مبارزه جدی با فساد از جمله موارد مهم است که باید موردتوجه باشد تا اجازه ندهیم فساد در جامعه نهادینه شود و اصحاب رسانه در این زمینه می توانند نقش خود را ایفا کنند.

وی ادامه داد: اقدامات دستگاه قضایی و اصحاب رسانه باید کیفیتی باشد و اصحاب رسانه دیدگاه حاکمیت و قانونمداری و ضوابط را تشریح و تبیین کنند و البته اقدامات دستگاه قضایی پیوست رسانه ای داشته باشد.

دادستان اراک بیان کرد: در سال 99، 1780 ترک تعقیب و سال گذشته 3 هزار و 59 مورد ترک تعقیب صادر شده است، در حوزه تعلیق تعقیب نیز 40 درصد رشد ایجاد شده است.

قربانی خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت دستگاه قضایی جهت رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی بکار گرفته می شود، ایجاد امنیت برای واحدهای تولیدی یکی از محورها و رسالت های دستگاه قضایی است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار