تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟ ۴ دلیل اصلی شکست قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ تکرار به نتیجه نرسیدن قوانین خوب؛ در روند اجرایی بد ‌جزئیات 5 دستورالعمل وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
کد خبر: 98247
تاریخ انتشار: ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰
رئیس جهاد کشاورزی فراهان:

طرح جهش تولید در ۲۰ درصد اراضی دیم فراهان اجرا می شود/ خنجین قطب تولید گوشت بوقلمون در غرب کشور

یارمحمدی گفت: با اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارها از مهرماه سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰ درصد از اراضی دیم‌زار شهرستان زیرپوشش این طرح قرار گرفتند.

به گزارش دیار آفتاب؛ یارمحمدی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اقدامات جهاد کشاورزی گفت: خدمات‌رسانی جهاد کشاورزی در غالب ۳ شهر و ۶۸ روستا به مساحت حدود ۱۰۴ هزار هکتار به ۶۲۰۰ بهره‌بردار ارائه می‌شود.

وی افزود: منبع تأمین آب کشاورزی در شهرستان فراهان ۴۵۰ حلقه چاه ، ۲۳۰ رشته قنات و ۱۰ چشمه است.

یارمحمدی اظهار کرد: هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های جهاد کشاورزی با تکیه‌بر ارتقای سطح دانش و آگاهی کشاورزان به‌منظور افزایش کیفیت و کمیت تولید محصولات زراعی، باغی، دام و طیور و آبزی‌پروری بوده است که همواره با ارائه و ترویج الگوی مناسب کشت با توجه به شرایط آب و هوایی شهرستان بوده است.

رئیس جهاد کشاورزی فراهان گفت: در بخش زراعت گندم دیم با معرفی ارقام جدید مثل اوحدی، باران و آذر۲ و در گندم آبی با معرفی رقم‌های اروم ، میهن ، حیدری واوبالا در جو آبی رقم جلگه و در جو دیم رقم آبیدر و سرارود به کشاورزان معرفی شده است.

وی گفت: با اجرای طرح امنیت غذای از سال ۱۳۹۸ و همکاری با ستاد فرمان اجرایی حضرت امام خمینی(ره) در طرح جهش تولید در دیم‌زارها از مهرماه سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰ درصد از اراضی دیم‌زار شهرستان زیرپوشش این طرح قرار گرفتند و کشاورزان از مزایای این طرح بهره‌مند شدند که در سال زراعی آینده کلیه کشاورزان تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

یارمحمدی اظهار کرد: حمایت از کشاورزان در زمینه تأمین بذر و کود مورد نیاز آنها و همچنین حمایت بیمه‌ای از محصولات کاشته شده در دیمزار موجب می‌شود تا علاوه بر زیر کشت رفتن  زمین‌های دیم، اشتغال‌زایی نیز صورت بگیرد.

وی گفت: همچنین در بخش امور دام نیز دام نژاد سیمنتال که در شرایط یکسان و تغذیه مساوی با نژاد هلشتاین وزن گیری بیشتری دارد و برای دامدار اقتصادی تر می باشد، معرفی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی فراهان گفت: لازم به ذکر است شهرستان فراهان مقام اول استان در تولید گندم دیم با سطح حدود ۴۰هزار هکتار و مقام اول استان در تولید حبوبات دیم با سطح حدود ۴ هزار هکتار مقام اول استان در تولید گلرنگ دیم را از آن خود کرده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بزرگترین مجتمع دامداری گوساله پرواری استان به ظرفیت ۱۲۳ واحد ۵۰ راسی در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار و بزرگترین واحد پرورش بوقلمون غرب کشور با ظرفیت ۲۲۰۰۰ قطعه در شهر خنجین و باز بزرگترین واحد پرورش شترمرغ با ظرفیت ۵۰۰ قطعه در شهرستان فراهان واقع شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار