الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شد/ دقت در شستشوی سبزیجات عامل پیشگیری از «وبا»ست ۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
کد خبر: 98214
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
فرمانده سپاه روح اله استان مرکزی:

اقدامات ارزشمندی به برکت کنگره شهدای استان مرکزی انجام شد/ اهداف گام دوم کنگره در راستای جهاد تبیین خواهد بود

سردار کریمی گفت: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر استمرار و ادامه کار کنگره شهدای استان مرکزی، گام دوم فعالیت‌های کنگره هم‌زمان با گام دوم انقلاب و در راستای جهاد تبیین آغاز شد و تدوام خواهد یافت.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح اله استان مرکزی در دومین اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر ازسرذیل برنامه های کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک گفت: از سال ۹۳ تصمیم گرفتیم نقش استان مرکزی را در دفاع مقدس تبیین کنیم و برای این منظور بیش از ۱۱ کارگروه تشکیل شد که یکی از این کارگروه‌ها کارگروه آمار بود و پس از ۵ سال ۲۳ جلد فرهنگنامه شهدا تدوین شد و به آمار بیش از ۷۲۰۰ شهید، بیش از ۷۰ هزار رزمنده و ۳۴۰۰ جانباز و ۸۰۰ آزاده رسیدیم.

وی ادامه داد: در بحث نقش مهندسی استان مرکزی به آمار بیش از ۱۲۰ پروژه بزرگ مثل پل خیبر که به دست صنعتگران استان ساخته‌شده بود.

فرمانده سپاه روح اله استان مرکزی افزود: اولین‌های بسیاری همچون اولین شهید خلیان، اولین شهید نیروی دریایی و اولین شهید مشروطه متعلق به استان مرکزی هستند.

وی تصریح کرد: بعد از 5 سال مطالعه و پژوهش در مرحله اجرا 16 اجلاسیه برای کلیه اقشار و دو همایش بزرگ ذیل کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و کنگره 6200 شهید استان مرکزی برگزار شد.

کریمی خاطرنشان کرد: حاصل کنگره میلیون‌ها سند است و بیش از 160 جلد کتاب است که فقط 23 جلد آن فرهنگ نامه شهداست.

فرمانده سپاه روح اله با تأکید بر اینکه اقداماتی بسیاری به برکت کنگره در سطح استان انجام‌گرفته است افزود: ساخت و بازسازی 1500 مسکن محرومین بنام شهدا، صدها پروژه محرومیت‌زدایی ازجمله لایروبی قنات و کانال‌کشی برای فعالیت‌های کشاورزی و تهیه 1700 سری جهیزیه برای زوج‌های نیازمند ازجمله اقدامات است.

کریمی خاطرنشان کرد: در دیدار اعضای برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی با رهبر انقلاب آقا تأکید داشتند که این کار باید ادامه پیدا کند که گام دوم فعالیت‌های کنگره هم‌زمان با گام دوم انقلاب و در راستای جهاد تبیین آغاز شد و تدوام خواهد یافت.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم تأسیس کانون قرآنی کربلایی کاظم ساروقی است که با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب بر تربیت قرآنی در دستور کار قرار دارد همچنین اردوهای هفت‌اقلیم باهدف سیره شناسی امام و انقلاب ازجمله برنامه‌هایی است که تا قبل شیوع کرونا بیش از 3700 نفر در این برنامه شرکت کردند.

فرمانده سپاه روح اله استان مرکزی اظهار داشت: بیش از 60 هزار دانشجو در استان مرکزی دو واحد درسی خود را در موزه دفاع مقدس می‌گذرانند که ازجمله سرفصل‌های مهم آن بازخوانی جریان نفاق و تبیین جریان ما می‌توانیم است.

کریمی همچنین گفت: تدوین دانشنامه دفاع مقدس ازجمله موضوعات مهم در دست اقدام است که بدین منظور کارگروه‌های تخصصی در سراسر استان مرکزی شکل‌گرفته و دستاورد گران‌سنگی است که ماندگار خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه در سال جاری مجدداً اجلاسیه های دوم  ذیل کنگره شهدای استان مرکزی آغازشده افزود: اولین اجلاسیه تحت عنوان اجلاسیه 110 شهید روحانی و طلبه استان برگزار شد و پس از آن اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر در حال برگزاری است همچنین سومین اجلاسیه مربوط به بانوان و جامعه زنان است که در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار