۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟ ۴ دلیل اصلی شکست قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ تکرار به نتیجه نرسیدن قوانین خوب؛ در روند اجرایی بد
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
کد خبر: 98159
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:

تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیاز به 500 میلیارد تومان اعتبار دارد/ پیشرفت 80 درصدی پروژه و احتمال بهره برداری تا پایان سال

جمالیان گفت: برای اتمام پروژه بیمارستان ولیعصر (عج) بین 450 تا 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و اگر چه پیمانکار کمی از برنامه عقب است اما می‌تواند در صورت تأمین اعتبار به موقع امسال این پروژه را تحویل بدهد.

سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص آخرین وضعیت پروژه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک گفت: پیشرفت پروژه مطلوب است و حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد هستیم، تأسیسات مثل برج‌های خنک‌کننده و چیلرها همگی نصب‌شده و الآن در کنار تأسیسات نما هم در حال تکمیل شدن است و دوطبقه کامل شده است.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم این پروژه را به‌موقع به اتمام برسانیم مهم‌ترین آیتم برآورد هزینه‌هاست و تأمین اعتبار است که اخیر نیز برای پیگیری بحث مالی این پروژه نشستی را در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار کردیم، برای اتمام پروژه بیمارستان ولیعصر (عج) بین 450 تا 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است چراکه با توجه به اینکه قراردادها با فهرست‌بهای سال 99 بوده دو سال تعدیل خواهد داشت.

جمالیان اظهار داشت: اعتبار مذکور برای آن است تا این پروژه از لحاظ ساختمانی به اتمام برسد و اگر بودجه به‌موقع تأمین شود امسال شاهد بهره‌برداری از بیمارستان ولیعصر (عج) اراک خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: پیمانکار کمی از برنامه عقب است اما می‌تواند امسال این پروژه را تحویل بدهد تا بالاخره این بیمارستان بتواند به مردم خدمت بدهد.

وی در رابطه با سایر پروژه‌های در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: امکان بهره‌برداری پروژه بیمارستان جایگزین مجموعه درمانی طالقانی در صورت تأمین اعتبارات و همراهی دولت وجود دارد همچنین بحث خوابگاه متأهلی دانشگاه علوم پزشکی اراک و مرکز دیالیز خیر ساز اراک در برنامه قرار دارد.

جمالیان با شاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور به استان مرکزی در هفته‌های آتی خاطرنشان کرد: تمام پروژه‌هایی حوزه سلامت استان که امکان بهره‌برداری آن‌ها به‌فوریت وجود دارد در سازمان برنامه با حضور نماینده آقای رئیس‌جمهور بحث شد و از پروژه‌ها نیز بازدید کردند که بتوانیم در جریان سفر آیت‌الله رئیسی به استان سهم خوبی را برای بخش سلامت استان در نظر گرفته شود.

گفتنی است مطالعات و عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر (عج)اراك به عنوان مركز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال ۸۷ آغاز شده كه طی سالیان گذشته به دلیل مشکلات اعتباری و عدم به کار گیری پیمانکاران کارآمد با وقفه طولانی در ساخت مواجه بوده است.

پروژه بیمارستان ولیعصر (عج)اراك در اسفندماه سال گذشته با پیشرفت فیزیکی کمتر از ۷۰ درصد سرانجام به پیمانکار جدید واگذار شد و با این حال مردم شهر اراک و چه بسا شهروندان استان مرکزی با بیش از یک دهه چشم انتظاری و وعده های مختلف برای بهره برداری از این مجموعه درمانی به تسریع در انجام کار و جبران عقب ماندگی های این پروژه مهم در دولت سیزدهم امیدوار هستند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار