رژه نیروهای مسلح استان مرکزی همزمان با سراسر کشور

قدرت کنونی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ بی سابقه است/ نیروهای مسلح در اوج آمادگی تمام تهدیدات دشمن را پاسخ می‌دهند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: امروز نیروهای مسلح و ملت ایران با آمادگی مضاعف نسبت به دوران دفاع مقدس، در اوج اقتدار، آماده پاسخگویی به هرگونه تهدید هستند.
کد خبر: ۹۷۷۹ تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰

به گزارش دیار آفتاب؛ رژه نیروهای مسلح همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اراک برگزار شد.

در این مراسم که در خیابان امام خمینی(ره) اراک و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، استاندار مرکزی، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان و جمعی از مسئولین ارشد استان برگزار شد؛ بار دیگر صلابت و اقتدار نیروهای مسلح به نمایش گذاشته شد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، در این مراسم با اشاره به تحمیل جنگ هشت ساله از سوی رژیم بعث عراق بر ملت ایران تاکید کرد: جنگ تحمیلی هشت ساله در حالی به نظام مقدس جمهوری اسلامی تحمیل شد که دشمن تا دندان مسلح با حمایت مرتجعین و منافقین کوردل و با بهره‌گیری از همه امکانات فیزیکی و تبلیغی در مقابل ایران ایستادند.

وی افزود: ملت ایران با کمترین امکانات در مقابل دشمن ایستاد و در اوج سربلندی به پیروزی رسید و دشمن با وجود همه امکانات مادی و تبلیغی به خاک ذلت نشست.

عزت و سربلندی امروز مرهون خون شهداست

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: حضرت امام راحل در آن برهه از زمان به نیروهای مسلح فرمودند "گاهی اراده خداست ما از طریق دیگری به پیروزی نائل شویم و دشمن با مکر الهی به خاک ذلت نشینند" به راستی که همین طور شد؛ صدام و حزب بعث در زباله‌دان تاریخ دفن شدند و امروز ملت ما، هشت شعبی، لشگر بدر، ارتش عراق و سپاه قدس چگونه در سرزمین عراق با داعش، حزب بعث و تفاله‌های و پسماندهای جنایتکارشان و مزدوران آل‌سعود و اسرائیل و امریکا می‌جنگند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: آمریکایی‌ها به اوباما معترض هستند که چگونه شما سرزمین عراق را بعد از سقوط صدام در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دادید؛ نه تنها عراق، در سوریه، بحرین، یمن اراده مردم در جهت آرمان‌های امام راحل، شهدا و آرمان‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

وی افزود: این عزت و سربلندی به برکت هشت سال دفاع مقدس و به برکت ایثارگری و رشادت رزمندگان و حضور مستمر و مقاوم مردم در صحنه و رهبری داهیانه مقام‌معظم رهبری فراهم شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی یادآور شد: امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران در تاریخ بی سابقه است، هرگز در تاریخ کشور شاهد چنین انسجام و حضور مردمی، رهبری قاطع و شجاع، ملتی آگاه و بیدار و نیروهای مسلح مجهز و آماده و مصمم و قاطع نبودیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به آمادگی و تجهیز امروز نیروهای مسلح کشور گفت: امروز ملت ما آمادگی چند برابری نسبت به دوران دفاع مقدس دارد، نیروهای نظامی، انتظامی و مسلح کشور آمادگی لازم را دارند؛ امروز نیروهای سه گانه هوایی، زمینی و هوایی در کنار ارتش و سایر نیروهای مسلح آماده پاسخ قاطع به هرگونه تجاوزی هستند.

وی افزود: اقتدار امروز کشور جز به واسطه ایمان، آگاهی و زمان‌شناسی، صبر و مقاومت حاصل نشده است؛ این سه مهم امروز باید رعایت شود و نیروهای مسلح، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی باید هوشیاری خود را مضاعف کرده و باایمان، آگاهی و صبر و استقامت مضاعف امانتی را که امام راحل و شهدا به دست ما سپرده‌اند را به دست آیندگان بسپاریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: همانگونه که مقام‌معظم رهبری فرمودند آمادگی کشور موجب ارعاب دشمن شود؛ خداوند در قرآن کریم هم بر این اصل تاکید فرموده که این آمادگی باید به قدری باشد که دشمن خواسته یا ناخواسته مرعوب شود و اگر دشمن بخواهد سرش به ملت ایران و نیروهای مسلح کشور برخورد کند به سنگی می‌خورد که چیزی جز سرشکستی و ذلت دنیا و آخرت نخواهد داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ملت ما در همه زمینه‌ها مصمم است و همیشه در مقابل دشمنان نظام اسلامی خواهد ایستاد.

در ابتدای این مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس اقشار مختلف مردمی برای مقابله با دشمن عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شدند و در این مسیر تمام هستی خود را بر طبق اخلاص گذاشتند.

وی افزود: رزمندگان در دوران دفاع مقدس ایثارگری‌ها کردند و حماسه آفریدند؛ هستند در این میان هنوز هم خانواده‌هایی هستند که مصائب آن دوران را همچنان تحمل می‌کنند و ابراز یک لحظه پشیمانی هم نمی‌کنند چراکه برای رضای الهی و برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی مشکلات را تحمل می‌کنند و عزیزان خود را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده‌اند.

فرمانده سپاه روح‌الله تصریح کرد: خانواده‌هایی که بدون هیچ چشم‌داشتی در دوران دفاع مقدس تنها برای عزت اسلام از همه هستی خود گذشتند؛ امروز هم ما ملت همیشه در صحنه ایران همچنان مقاوم در مقابل دشمن می‌ایستیم و سر فرود نمی‌آوریم و با تبعیت از مسیر شهدا و برگزیدن شهادت عزت خود را تضمین می‌کنیم.

انتهای پیام/ک