تعامل و گفت‌وگو به جای توقیف/ سازمان سینمایی و ماجرای فیلم‌های پرحاشیه پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴
کد خبر: 97704
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
استاندار مرکزی:

سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود

مخلص الائمه گفت: سوابق ساختمان‌ها با اولویت ساختمان‌های پرمخاطره عمومی باید در فرمانداری‌های شهرستان‌های استان مرکزی ثبت شود تا تحرکی به نفع مردم در این استان آغاز شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی امروز در شورای پدافند غیرعامل گفت: وقوع حادثه برای برخی از ساختمان‌ها و اماکن عمومی و خصوصی هرچند وقت یک بار در کشور عوامل متعددی دارد که یکی از آنها وجود فساد و زد و بند بازی است که باید با قاطعیت مقابل این معضل ایستادگی کرد.

مخلص الائمه اظهار کرد: حادثه متروپل آبادان یک واقعه دردناکی است که دولت برای رفع مشکلات تمام توان را پای کار آورده و این آمادگی را داریم همه ظرفیت های لازم در استان مرکزی را برای رفع مشکلات این حادثه بسیج کنیم.

وی ادامه داد: تمامی مالکان ساختمان‌های غیر ایمن به طور حتم مسئول بوده و از آنان بازخواست می شود و منتظر حادثه نخواهیم ماند و با شتاب موثر باید به سراغ این ساختمان ها رفت.

استاندار مرکزی بیان کرد: سوابق ساختمان‌ها با اولویت ساختمان های پرمخاطره عمومی باید در فرمانداری‌های شهرستان‌های استان مرکزی ثبت شود تا تحرکی به نفع مردم در این استان آغاز شود.

مخلص الائمه افزود: برخی کلینیک‌ها و مجموعه‌های درمانی این استان از شرایط مناسبی برخوردار نبوده و بعضی خدمات پیش پاافتاده نیز در آنها وجود نداشته و نیاز است مقداری از درآمدهای حاصله در این مکان‌ها برای آسایش مردم هزینه شود.

وی ادامه داد: پاساژ طلای اراک و کلیه اماکن پرخطری که تمامی مردم نسبت به نا ایمنی آنها نیز هشدار داده اند باید ایمن سازی شود و در سریع ترین زمان باید صورت پذیرد.

مخلص الائمه گفت: استانداری مرکزی نسبت به ایفای تعهدات و دستگاه‌های اجرایی و حقوق مردم مسئول بوده و شهرداری‌ها در این مهم در خط مقدم قرارداشته و هیچگونه کوتاهی در این زمینه پذیرفته نمی شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: حادثه متروپل آبادان زنگ خطر مجددی به مدیران، ناظران و مالکان ساختمان‌ها است تا در انجام وظایف خود کوتاهی نکنند و همه باید از این حادثه درس بگیرند.

مخلص الائمه گفت: وقوع این حوادث موجب می شود کشور در زمینه ایمن سازی و جلوگیری از وقوع حوادث چند قدم به جلو حرکت کند و پس از وقوع این حوادث مسئولان به دنبال جور کردن مدارکی هستند که وظایف خود را به خوبی انجام داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: صدور هشدارهای کتبی توسط مسئولان کار درستی بوده و نیاز است آتش نشانی و دستگاه‌های مسئول وظایف خود را در قالب تشریفات اداری و صدور هشدارها انجام دهند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار