پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن مصلحت نیست
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴
کد خبر: 97669
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳
استاندار مرکزی:

نباید سرانه‌های آموزشی و فرهنگی را در پروژه‌های مسکن کاهش دهیم/افراد مشمول قانون حمایت از خانواده در استان صاحب‌خانه می‌شوند

مخلص الائمه گفت: در برش استانی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان‌ها موظف به حمایت از این قانون هستند لذا پیشنهاد می‌شود افرادی که مشمول این قانون می‌شوند و همچنین ایثارگران، بدون قرعه‌کشی و بر اساس اولویت‌بندی جایگزین افراد انصرافی پروژه‌های کوی کوثر و شهید سلیمانی شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی امروز در جلسه شورای مسکن استان مرکزی گفت: در برش استانی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان‌ها موظف به حمایت از این قانون هستند لذا پیشنهاد می‌شود افرادی که مشمول این قانون می‌شوند و همچنین ایثارگران، بدون قرعه‌کشی و بر اساس اولویت‌بندی جایگزین افراد انصرافی پروژه‌های کوی کوثر و شهید سلیمانی شوند.

مخلص الائمه اظهار کرد: سرانه‌های آموزشی، فرهنگی، فضای سبز و... را به خاطر محدودیت‌های مالی و تأمین مسکن نباید کاهش دهیم و این یک ضرورت مهم است چراکه نسل‌های بعدی ما را نخواهند بخشید.

وی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر کوی کوثر فاقد مدرسه است و این شایسته نیست که دانش آموزان مسیر طولانی را برای آموزش طی کنند لذا نیاز است آموزش‌وپرورش در این راستا در اسرع وقت پیگیری لازم را انجام دهد.

استاندار مرکزی بیان کرد: ساخت مدرسه در منطقه کوی کوثر ضروری است و باید با بنیاد مسکن در این راستا تعامل لازم صورت گیرد و نیاز به تسریع دارد.

وی افزود: در راستای احداث پروژه ۸۱۰۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن، به منظور کاهش هزینه‌های ساخت به نفع مردم و متقاضیان و افزایش کیفیت ساخت، جلسات کارشناسی در خصوص طراحی، نظارت و آزمایشات بتن و افزایش سهمیه برگزار و تمهیدات لازم به این منظور پیش‌بینی و چند راهکار نیز ارائه‌شده است.

مخلص الائمه گفت: در خصوص پروژه ۸۱۰۰ واحدی، باید متناظر با آنچه واقعیت سهمیه است، واحد آموزشی تأسیس شود اما اینکه مردم هزینه ساخت را بپردازند جزو برنامه نیست و دولت باید هزینه ساخت واحدهای آموزشی را پرداخت کند و در حال حاضر ۲ مدرسه از سوی پیمانکار و اوقاف تعهد شده که برای این مجموعه کافی نیست.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار