خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران پشت پرده ماجرای آزادی باقر نمازی چیست؟ چرا دیدار رهبر انقلاب در دانشگاه فرماندهی انتظامی بود؟ سند سالمندی تدوین شده است نخستین سوئیت ویژه زوج‌های سالمند استان مرکزی در اراک افتتاح شد تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است اینفوگرافی | عدالت آمریکایی و مرگ پروانه ها روایت یک رسانه برون‌مرزی از پشت‌پرده تجمعات دیروز ضدانقلاب در چند کشور خارجی
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶
کد خبر: 97668
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲

شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم

ابراهیم قادری، رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از شناسایی ۶ بیمار مشکوک به آبله میمون خبر داد و گفت: تا این لحظه مورد مثبت آبله میمونی نداریم.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از شناسایی ۶ بیمار مشکوک به آبله میمونی خبر داد و گفت: تست سه نفر از افراد منفی است و تاکنون مورد مثبت آبله میمون در کشور گزارش نشده است.

ابراهیم قادری، رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: تاکنون شش نفر بیمار مشکوک به آبله میمونی در کشور داشته‌ایم و از این تعداد پنج نفر مشمول نمونه‌گیری بودند.

وی افزود: از این پنج نفر، نتیجه تست‌های اولیه سه بیمار منفی بوده است و تا این لحظه مورد مثبت آبله میمونی نداریم.

وی ادامه داد: به‌دلیل آن‌که ویروس آبله میمونی در ایران در گردش نیست؛ شناسایی این بیماری در مرز‌ها تشدید شده است.

به‌گفته وی در مرزها، افرادی که علائمی همچون تب و بثورات پوستی دارند مورد بررسی قرار می‌گیرند و قرنطینه می‌شوند و از آن‌ها آزمایش گرفته می‌شود.

به گزارش دانا از راه هایی همچون ویروس آبله میمون از طریق روابط جنسی و تماس با عرق بدن فرد آلوده دارای ضایعات پوستی و همچنین از طریق استفاده از وسایل مشترک مانند رختخواب و حوله سرایت پیدا می‌کند.

این ویروس عموما با تب و لرز شدید و درد عضلانی، ورم غدد لنفاوی، آبله در دست‌ها و صورت، و ایجاد ضایعه در صورت یا اندام تناسلی همراه است، اگرچه اکثر افراد بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان ظرف دو تا چهار هفته بهبود می‌یابند. 

با این وجود شایسته است مردم محض احتیاط، با استفاده از ماسک و سایر الزامات پروتکلهای بهداشتی دوران کرونا ار هر احتمالی ولو احتمالات ضعیف فراگیری این بیماری در کشور جلوگیری به عمل آورند و تا حد ممکن به راه های انتقال بیماری از فرد آلوده به فرد سالم توجه ویژه ای داشته باشند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار