تعامل و گفت‌وگو به جای توقیف/ سازمان سینمایی و ماجرای فیلم‌های پرحاشیه پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶
کد خبر: 97654
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱
دیارآفتاب از آخرین رنگبندی کرونایی استان مرکزی گزارش می دهد؛

نقشه کرونایی استان مرکزی بدون تغییر ماند/ ساوه و خمین آبی، سایر شهرستان ها زرد

آخرین رنگ بندی کرونایی استان مرکزی اعلام شد که بر اساس آن 11 شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ بندی کرونایی وزرات بهداشت برای شهرستان های کشور هیچ نقطه ی قرمز و نارنجی ای در استان وجود ندارد و کلیه شهرستان ها در دو وضعیت زرد و آبی قرار دارند.

در این رنگ بندی 10 شهرستان اراک، آشتیان، فراهان، تفرش، خنداب، زرندیه، کمیجان، محلات و دلیجان در وضعیت زرد و شهرستان های خمین و ساوه در وضعیت آبی قرار دارند.

با این حال رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک هفته گذشته با اشاره به کاهش صد در صدی فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی تأکید کرد: این روند و شرایط با ثبات و خوب فعلی ممکن است هر لحظه و با کوچکترین کم توجهی، دگرگون شود به همین دلیل باید با هوشیاری کامل نسبت به این بیماری رفتار کرد و گول آن را نخورد.

براساس آخرین به روزرسانی‌ها، هیچ‌یک از شهرهای کشور همانند هفته‌های گذشته، در وضعیت قرمز و نارنجی نیستند. تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۲۵۵ به ۲۵۳ شهر رسید و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۱۹۳ به ۱۹۵ شهر افزایش یافت، همچنین اینکه در هفته اخیر تعداد فوتی های کرونایی در کشور روزانه به زیر ۱۰ نفر رسیده است.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ های  زرد و آبی در اعلام رنگ بندی های کرونایی به معنای وضعیت های خطر متوسط و کم خطر هستند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار