تعامل و گفت‌وگو به جای توقیف/ سازمان سینمایی و ماجرای فیلم‌های پرحاشیه پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۹
کد خبر: 97636
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
استاندار مرکزی خبر داد

تولید واکسن سالک توسط دانشمندان استان مرکزی/جوانی جمعیت مبنای اصلی همه دستگاه‌های اجرایی قرار داشته باشد

مخلص الائمه اظهار کرد: یک خبر خوش را می توانیم اعلام کنیم و آن تولید واکسن بیماری سالک توسط دانشمندان استان مرکزی است که تولید این واکسن توسط دانشمندان و محققان استان در دستور کار قرار گرفته که افتخار بزرگی برای سرزمین آفتاب محسوب می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی گفت: بیماری سالک یک بیماری خطرناک است که متاسفانه بیش از ۳۵۰ میلیون نفر در معرض خطر این بیماری هستند و ایران هم در معرض خطر است که باید اقدامات کنترلی با جدیت صورت گیرد.

مخلص الائمه اظهار کرد: یک خبر خوش را می توانیم اعلام کنیم و آن تولید واکسن بیماری سالک توسط دانشمندان استان مرکزی است که تولید این واکسن توسط دانشمندان و محققان استان در دستور کار قرار گرفته که افتخار بزرگی برای سرزمین آفتاب محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به خطرات این بیماری تولید واکسن سالک نقش مهمی در پیشگیری این بیماری دارد و همان‌طور که ایران اسلامی توانست در تولید واکسن کرونا موفقیت های بزرگی کسب کند در تولید واکسن سالک نیز می تواند سرآمد باشد و بار دیگر توانایی و طرفیت نخبگان داخلی را به نمایش بگذارد.

استاندار مرکزی بیان کرد: این بیماری در مناطقی شیوع پیدا می‌کند که بهداشت کمتر مورد توجه قرار دارد و انتقال آن با نیش پشه به انسان صورت می گیرد و تا وارد شدن واکسن سالک به مجموعه درمان لازم است اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای مورد توجه متولیان بهداشت و درمان قرار گیرد.

مخلص الائمه بیان کرد: متاسفانه این بیماری در برخی شهرهای استان شایع شده که ساوه یکی از این کانون‌ها است.

وی افزود: در این راستا نهاد مربوطه در سازمان ملل در امور پناهندگان اعتبارات چشمگیری برای ایجاد فاضلاب مهمانسرای شهید ناصری ساوه که بزرگترین محل زندگی مهاجرین افغانستانی است با هدف جلوگیری از بیماری‌ها به ویژه سالک در نظر گرفته که عملیات اجرایی آن به زودی شروع خواهد شد.

استاندار مرکزی بیان کرد: وزرات نیرو موظف است آب آشامیدنی سالم برای مشترکان تامین کند و مناطقی که در استان آب آشامیدنی سالم ندارند باید شناسایی و اصلاح شبکه آبرسانی در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

وی یادآور شد: تامین فاضلاب روستایی منابع مالی زیادی لازم دارد و برای رفع مشکلات روستاهایی که آب آشامیدنی مناسب ندارند در سفر استانی پیشنهاد ایجاد شبکه فاضلاب مطرح خواهد شد.

مخلص الائمه گفت: متاسفانه محدودیت مالی باعث شده تا دهیاران در روستاها برای ارایه خدمات آب سالم همکاری مناسبی نداشته باشند اما در مجموع دهیاری‌های استان با استانداری و دستگاه های اجرایی همکاری رضایت بخشی دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه وضعیت استان مرکزی در جمعیت خوب نیست و استان مرکزی سومین یا چهارمین استانی است که روند جمعیتی آن با شیب تند کاهش یافته است.

مخلص الائمه بیان کرد: قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان مرکزی تشکیل شده و اجرای قانون حمایت از خانواده هدف اصلی برنامه قرارگاه جمعیتی استان

استاندار مرکزی بیان کرد: جوانی جمعیت مبنای اصلی همه دستگاه‌های اجرایی قرار داشته باشد و کلیه دستگاه ها باید در این راستا نقش آفرینی کنند.

مخلص الائمه گفت: روند کاهش جمعیت در بسیاری از کشورها به یک مسئله مهم تبدیل شده و در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی‌های خوبی برای افزایش جمعیت در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی برای مقابله با کاهش جمعیت یک امر ضروری و مهم است و باید از مقوله فرهنگ سازی در افزایش جمعیت استفاده شود و خانواده ها را به داشتن فرزند بیشتر ترغیب کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار