پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن مصلحت نیست
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
کد خبر: 97631
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

کاهش نسبی میزان گرد و خاک و آلاینده ها در استان مرکزی تا سه روز آینده

بر اساس پیش بینی هواشناسی طی سه روز آینده با کاهش نسبی میزان گرد و خاک و آلاینده های جوی، هوای استان مرکزی صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ پیش بینی های هواشناسی نشان می دهد طی روزهای آتی از میزان گرد و خاک و غلظت آلاینده‌ها در بیشتر مناطق کشور و استان مرکزی کاسته خواهد شد.

تشکیل توده های گردوخاک در شرق عراق و حرکت به سمت ایران طی روزها اخیر مناطق وسیعی از استان های غربی کشور را نیز درگیر کرد تا جایی در اکثر مناطق سبب کاهش دید افقی و کاهش شدید کیفیت هوا شد.

خیزش گردوخاک در روزهای گذشته منجر شد تا هوای برخی شهرهای استان مرکزی از جمله اراک در وضعیت خطرناک و اضطرار نیز قرار بگیرد تا جایی که مدارس، دانشگاه و ادارات سراسر استان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تعطیل اعلام شد.

با این حال بررسی های هواشناسی از تخلیه تدریجی ذرات معلق موجود در جو و بهبود نسبی کیفیت هوا طی ساعات آتی در استان حکایت دارد.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۳۷ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است، اراکی ها فروردین‌ماه امسال را بدون روز پاک پشت سر گذاشتند و اراک با ۱۸ روز ناسالم پس از اهواز و اصفهان در رتبه سوم دارا بودن بیشترین روزهای ناسالم کشور در سال ۱۴۰۱ قرار گرفت.

در سال ۱۴۰۰ اما تعداد روز های ناسالم اراک به رکورد بی سابقه ی ۱۶۵ روز رسید.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار