تعامل و گفت‌وگو به جای توقیف/ سازمان سینمایی و ماجرای فیلم‌های پرحاشیه پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
کد خبر: 97611
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
استاندار مرکزی :

بزرگترین پروژه عمومی دولت ترمیم اعتماد عمومی است

مخلص الائمه گفت: نا امیدی می تواند آسیب جدی به جامعه وارد کند، بزرگترین پروژه عمومی دولت در حال حاضر ترمیم اعتماد عمومی است و به طور حتم دستگاه قضایی در این راستا نقش موثری دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مرکزی گفت: جایگاه سازمان قضایی نیروهای مسلح در بین دستگاه های و مجموعه های تابعه قوه قضاییه مهم و ارزشمند است چراکه وظیفه نظارت یکی از بخش های مهم کشور را یر عهده دارد.

مخلص الائمه اظهار کرد: این دستگاه به جرائم خاص نیروهای نظامی و انتظامی رسیدگی میکند و بازتاب آن نیز به امورات مردم مرتبط می شود، این بخش در استان نیز قایل تقدیر و تجلیل است.

وی ادامه داد: ما نیز وظیفه خود می دانیم در کنار بقیه اجزای اداری استان مرکزی در خدمت دستگاه قضایی و به صورت ویژه در خدمت سازمان قضایی نیروهای مسلح باشیم‌ ، نیروی همدل، انقلابی و همراه در تمام سطوح سازمانی است و جزو‌ مجموعه‌های کم حاشیه در کشور است.

استاندار مرکزی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند، شاکله علمی حضرت امام راحل در حوزه علیمه اراک شکل گرفت و اجداد مطهر رهبر معظم انقلاب نیز در این استان است و به همین دلیل استان مرکزی استان امامین انقلاب است.

مخلص الائمه اظهار کرد: دیار آفتاب نیز به واسطه وجود سبقه وجودی این عزیزان استان ویژه‌ای است، استان پرجمعیتی نیست اما به لحاظ ظرفیت‌های ویژه اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و نخبگی دارای اهمیت است بطوریکه حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد مشاهیر و نخبگان کشور متعلق به استان مرکزی است.

وی یادآور کرد: استان مرکزی پر ظرفیت است اما مانند بسیاری از استان‌های دیگر کشور مسایل و‌ مشکلاتی در حوزه‌های اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی دارد اما حجم این مشکلات کمتر از ظرفیت‌ها است.

مخلص الائمه افزود: با همدلی خوبی که بین همه ارکان استان مرکزی وجود دارد می‌توان چند گام موثر در اجرای برنامه‌های تحولی دولت و قوه قضاییه برداشت.

وی گفت: مشابه سند تحولی قوه قضاییه، سند تحول دولت هم ابلاغ شده و انتظار است دستگاه قضایی مانند سابق در برش‌های استانی این سند همراهی داشته باشد تا در قبال مردم که مطالبات به حق فراوانی دارند به خوبی انجام شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با دولت در نخستین جلسه در شهریورماه پارسال فرمودند، اعتماد عمومی به نظام آسیب دیده و نیاز به ترمیم دارد و متاسفانه اعتماد و امید مردم دچار مسائلی شده که دلایلی دارد و یکی از علل آن است که سطح توقعات و انتظارات با برنامه‌ها فاصله دارد و همین امر نارضایتی،  بی اعتمادی و ناامیدی که بزرگترین سم برای پیشرفت یک کشور است و هر جامعه ای را می‌تواند نابود کند، را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: نا امیدی می تواند آسیب جدی به جامعه وارد کند، بزرگترین پروژه عمومی دولت در حال حاضر ترمیم اعتماد عمومی است و به طور حتم دستگاه قضایی در این راستا نقش موثری دارد.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: مهمترین برنامه قابل اجرایی و در اختیار و قابل لمس که ذیل همه اسناد راهبردی و بالادستی است سند تحول دولت مردمی و سند تحول قوه قضاییه است و باید برش‌های استانی آن به خوبی انجام شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار