پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن مصلحت نیست
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
کد خبر: 97608
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
رییس کل دادگستری استان مرکزی:

در دوران تحول و تعالی قضایی قرار داریم

موسوی گفت:در دوران تحول و تعالی قضایی قرار داریم، سند تحول قضایی ابلاغ شده و در کنار آن افکار متعالی رئیس قوه قضاییه امیدها و سرمایه اجتماعی را افزایش داده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی رییس کل دادگستری استان مرکزی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مرکزی گفت: آنچه موجب برجستگی، عزت، عظمت و ممتاز بودن نیروهای مسلح جمهوری اسلامی شده موفقیت‌های نظامی و در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته نظامی نیست، اقدامات ارزشمندی که حتی در دوران دفاع مقدس دنیا را در ابتدای پیروزی انقلاب با دست‌های خالی از تجهیزات نظامی به حیرت واداشت، آن هم علت العلل و محور برجستگی و بزرگی نیروهای مسلح نیست.

موسوی اظهار کرد: اگر پهباد فوق پیشرفته ایالات متحده آمریکا توسط سامانه پدافندی سوم خرداد و نیروهای هوا و فضا سپاه شکار می شود، این هم علت برجستگی خاص نیروهای مسلح نیست، اگر آرکیو ۱۷۰ را شکار می‌کند، شبیه‌سازی می‌کند، این هم نمی تواند علت العلل باشد، چرا که هم نیروهای زبده و هم تجهیزات پیشرفته نظامی زیادی در دنیا وجود دارد.

وی ادامه داد: زمانیکه در آمریکای جنوبی جلسه‌ای برگزار و نامی از سردار سلیمانی برده می شود، در آنجا همه احترام خاص خود را تقدیم به این نام مبارک می‌کنند یا در قلب آمریکا، رهبر سیاه پوستان چه صحبت جانانه‌ای از سردار دل‌ها می‌کند و چه تحسینی شنوندگان می‌کنند، آیا سردار سلیمانی یک نظامی برجسته بود یا خصوصیات دیگر بود؟

رییس کل دادگستری استان مرکزی افزود: مهمترین ویژگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، مکتبی بودن، عقیدتی بودن این نیرو است، مکتبی که با عشق همراه است و‌ نیروی ما جان را در طلب اخلاص می‌گذارد تا فدای مکتب و فرهنگ کند.

موسوی گفت: فرماندهی معظم کل قوا فرمودند که این نیرو در میدان جنگ هم رعایت حلال و‌ حرام می‌کنند و عقیده را در بحرانی‌ترین شرایط زیرپا نمی‌گذارند و این محوری‌ترین عنصری است که نیروی مسلح جمهوری اسلامی را در دنیا ممتاز و برجسته می‌کند.

وی ادامه داد: خدمت در این نیرو و کمک به ارتقای این نیرو بسیار با اهمیت و ارزشمند است و این نیرو محصول ارزشمند نظم و انضباط اجتماعی و تامین امنیت پایدار را برعهده دارد.

رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: خدمت در همه بخش های دستگاه قضایی و خصوصا سازمان قضایی نیروهای مسلح افتخاری بزرگ است و این سازمان با تخلفات و جرایم کمی در حال خدمت رسانی است و سازمان قضایی به دنبال آن است که اندک جرایم هم در این سازمان نباشد.

وی خاطرنشان کرد: در دوران تحول و تعالی قضایی قرار داریم، سند تحول قضایی ابلاغ شده و در کنار آن افکار متعالی رئیس قوه قضاییه امیدها و سرمایه اجتماعی را افزایش داده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار