دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن مصلحت نیست موافقت مجلس با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۲
کد خبر: 97607
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

غیرت دینی به عنوان موتور محرکه انقلاب و عامل نجات کشور از بحران ها است

سردار کریمی با اشاره به اینکه غیرت دینی در طول انقلاب اسلامی به عنوان موتور محرکه انقلاب بوده و به عامل نجات کشور در بحران ها عمل کرده گفت: امروز دشمنان به دنبال زدن غیرت دینی هستند که باید در برابر توطئه های آنها هوشیار بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مرکزی گفت: جهاد تبیین مهمترین مطالبه مقام معظم رهبری در طی چند سال اخیر است و باید تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی و حماسه های هویت ساز را آنگونه که هست روایت کنیم وگرنه دشمن آنگونه که می خواهد روایت خواهد کرد.

کریمی اظهار کرد: جنگ تحمیلی در شرایطی اتفاق افتاد که انقلاب اسلامی تازه تشکیل شده بود و ارتش و نیروهای نظامی مشغول بازسازی خود بودند و سپاهی که هنوز تشکیل نشده بود و بسیج مستضعفین هنوز ایجاد نشده بود اما دشمنی دشمن از روزهای نخست انقلاب شروع شد.

وی ادامه داد: ملت ایران با هدایت های امام خمینی(ره) در ابتدای انقلاب یک جهاد انتظامی را به منصه ظهور رساندند و با حضور در مساجد امنیت کشور را در دست گرفتند تا اینکه دولت موقت استقرار یافت ولی با توجه به اینکه دیدگاه های دولت موقت همراه با جریان انقلاب نبود، بر گرفتاری ها افزوده شد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: هنوز از این مشکلات ابتدای انقلاب گذر نکرده بودیم که جهاد امنیتی و اطلاعاتی پیش آمد، زمانی که هیچ دستگاه اطلاعاتی وجود نداشت، مجددا در این جهاد بر اساس اقدامات مردمی و حضور ویژه مردم در صحنه و اندکی فعالیت سازمان های مختصر اطلاعاتی به ویژه در سپاه، جهاد بزرگی اتفاق افتاد.

کریمی بیان کرد: در همین برهه از زمان، جهاد نظامی پیش آمد، دو ابر قدرت که ۱۸۰ درجه با هم در تضاد بودند، با یکدیگر علیه ایران متحد شدند تا نگذارند الگویی که امام خمینی(ره) بعد از ۱۴۰۰ سال به جامعه بشری ارائه کرده بود ارائه شود و تمام توان خود را برای تحقق اهداف شوم خود پای کار آوردند.

وی یادآور شد: در آن شرایط اولین رئیس جمهور که بر جایگاه نشست، نشان داد با انقلاب اسلامی همراه نیست و همین عامل مشکلات را چند برابر کرد پس در یک اقدام انقلابی با برکناری رئیس جمهور وقت، جریان انقلابی به ویژه برای فرماندهی دفاع مقدس حاکم شد و با وحدتی که بین نیروهای مسلح اتفاق افتاد، ما یک جنگ همه جانبه را پیروز شدیم و حماسه های بزرگی خلق شد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: حوادث تاریخ تصادفی نیست، فرازمانی و فرامکانی است و هر زمانی ممکن است رخ دهد و آیینه عبرت برای بشر است، نقش انسان ها در تاریخ، نقشی اساسی است.

وی با اشاره به اینکه عملیات غرور آفرین بیت المقدس یک عمل صالح بود که توسط امام راحل رهبری و توسط ملت ایران و رزمندگان اسلام ظهور پیدا کرد که در نهایت تلاش ها منجر به آزادی خرمشهر شد افزود: حماسه سوم خرداد مصداق بارز غیرت دینی و انقلابی ملت ایران و رزمندگان اسلام است و غیرت دینی در طول انقلاب اسلامی به عنوان موتور محرکه انقلاب بوده و به عامل نجات کشور در بحران ها عمل کرده و امروز دشمنان به دنبال زدن غیرت دینی هستند که باید در برابر توطئه های آنها هوشیار بود.

کریمی اظهار کرد: امروز به برکت فرهنگ عاشورایی ، روحیه ایثارگری و جهادی ملت ایران انقلاب اسلامی در اوج اقتدار و سربلندی است و عملیات بیت المقدس درس می دهد که هر ملتی فرهنگ ایثار و شهادت در آن حاکم باشد شکست ناپذیر است و تسلیم زورگویی های دشمنان نخواهد شد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ملت ایران در چهل سال اول سطح استراتژیک را با موفقیت گذرانده و امروز در گام دوم انقلاب باید سطح ایدئولوژیک را با اقتدار ادامه دهیم حرکت ملت ایران در گام دوم تمدنی است که لازمه آن تشکیل دولت انقلابی است و به فضل الهی روی کار آمدن دولت مردمی و انقلابی سیزدهم سرآغاز این مهم خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل دولت اسلامی و تمدن اسلامی خرمشهر پیش روی ملت ایران است که باید به این سمت با قوت حرکت کنیم و بیانیه گام دوم انقلاب سندی برای حرکت ملت ایران به سمت تشکیل دولت و تمدن اسلامی است که باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار