پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن مصلحت نیست
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
کد خبر: 97595
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹

مادر شهیدان والامقام حسنعلی و غلامحسین احمدی آسمانی شد

روح بلند و ملکوتی اسوه صبر و ایثار، حاجیه خانم مدینه سرخیل ، مادر شهیدان والامقام حسنعلی و غلامحسین احمدی پس از سالها فراق و صبر و ایثار به سوی فرزندان شهیدش پر کشید و آسمانی شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ در سالروز آزادسازی خرمشهر حاجیه خانم سرخیل به دیدار فرزندان شهیدش در عملیات بیت المقدس شتافت.

 سالیان سال بود که در سوم خرداد سالگرد شهادت شهید حسنعلی احمدی و حسین احمدی درد دل های انباشته شده از  یک ساله را به فرزندانش می گفت تا از این طریق به دل داغ دیده اش تسکینی داده باشد.

اما امسال او دیگر تاب گفتن نیاورد با خود می گفت چقدر بگویم آیا سی سال گفتن کافی نیست لذا تصمیم به رفتن گرفت امسال در سوم خرداد او به جای گفتن کوچ رحیل بر گزید تا گفتنی های سی ساله را همراه با آغوش گرفتن فرزندانش بگوید. 

یاد و نام این مادر پر افتخار شهر زاویه را گرامی می داریم امید است  که رهرو راه شهیدانش باشیم.

شهید حسنعلی احمدی : یکم فروردین 1340 ‏، در شهر زاویه از توابع شهرستان زرندیه به دنیا آمد. پدرش شوذب، کارگر شرکت لاستیک سازی بود و مادرش مدینه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. دهم اردیبهشت 1361، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

شهید غلامحسین احمدی : یکم فروردین 1343 ‏، در شهر زاویه از توابع شهرستان زرندیه به دنیا آمد. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. سال1361 ‏ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و یکم تیر1365 ، در مهران هنگام درگیری با نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

captcha
آخرین اخبار