تعامل و گفت‌وگو به جای توقیف/ سازمان سینمایی و ماجرای فیلم‌های پرحاشیه پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۶
کد خبر: 97589
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳

واکسنی که آبله میمون را تا 85 درصد خنثی می‌کند

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، یک نوع واکسن خاص بر روی آبله میمون تا 85 درصد اثربخشی دارد.

به گزارش دیار آفتاببه نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد، داده‌ها نشان می‌دهد که واکسن‌هایی که برای ریشه‌کن کردن آبله استفاده می‌شوند تا ۸۵ درصد در برابر آبله میمون مؤثر هستند.

کارشناسان می‌گویند، واکسن خاصی برای آبله میمون وجود ندارد، اما واکسن آبله تا حدودی از این بیماری محافظت می‌کند.

رویترز گزارش داده است که انگلیس قبلاً واکسن آبله را به برخی از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و برخی دیگر که ممکن است در معرض این بیماری قرار گرفته باشند، ارائه کرده است. برخی از کشورها ذخایر زیادی از واکسن آبله را به عنوان بخشی از آمادگی برای بیماری همه گیر د موجود دارند.

سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد،  انتظار می‌رود موارد بیشتری از آبله میمون شناسایی شود.

 تا روز شنبه، ۹۲ مورد تایید شده و ۲۸ مورد مشکوک آبله میمون از ۱۲ کشور عضو گزارش شده است؛ این سازمان در روزهای آینده راهنمایی‌ها و توصیه‌های بیشتری برای کشورها در مورد چگونگی کاهش این ویروس ارائه خواهد کرد. 

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار