پاسخ تمام سوالات کنکوری‌ها درباره کارت آزمون و رفع نقص دستگیری سارقان معابر با 10 فقره سرقت در ساوه جوزپ بورل: مذاکرت وین به زودی آغاز می‌شود دستگیری سارق موبایل در اراک بسیج در راستای ساخت ایرانی قوی شتابنده گام برمی دارد/ راه اندازی ۷۶۰‌ صندوق قرض الحسنه به همت بسیجیان با محوریت مساجد در استان مرکزی اینترنشنال خبرنگار فقید را مامور سپاه معرفی کرد! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌ عبرت برجام و نگرانی غرب‌گراها از دبه آمریکا!/ اصلاح‌طلبان همچنان توافق با غرب را تکنیک مدیریت می‌دانند! کشف کالای قاچاق در دلیجان انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن مصلحت نیست
یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۷
کد خبر: 97513
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب:

جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند/ضرورت رفع مشکلات گام اول مردمی سازی یارانه‌ها

نظری گفت: در فاز اول اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها عملکرد وزارت خانه‌ها دارای نقاط قوت و هم ضعف‌هایی بود و باید نقاط قوت در گام دوم تقویت و نقاط ضعف شناسایی و برطرف شود تا آثار و مشکلات آن بر روی مردم کمتر شود.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص آخرین وضعیت مردمی سازی یارانه‌ها گفت: طرح مردمی سازی یارانه ها یکی از نقاط مشترک مجلس و دولت بوده که مدل ارائه یارانه ها از ابتدای زنجیره مستقل شود که اصل طرح بسیار خوب و ضروری است و همه باید کمک کنند تا به سرانجام برسد و منافع آن به نفع مردم تمام شود.

وی افزود: یکی از ایرادات مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طرح مردمی سازی یارانه ها در خصوص مکانیزم اجرایی وزارتخانه های مختلف از جمله جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت ، اقتصاد و دارایی و وزارت دادگستری در حوزه تعزیرات است که باید مکانیزم اجرایی خودشان را ارائه می دادند.

نظری بیان کرد: متأسفانه علیرغم ضروری بودن اجرای اصل طرح مردمی سازی یارانه ها ولی به مکانیزم اجرایی شدن آن به طور دقیق پرداخته نشد و زمانی که طرح شروع شد نداشتن مکانیزم اجرایی مشکلات زیادی را هم برای مردم و هم مسئولین ایجاد کرد و به نوعی برخی سردرگم بودند و برخی اختلافات و سردرگمی ها موجب سوء استفاده کردن دشمنان قسم خورده از این طرح بسیار خوب شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه دولت با بررسی دقیق مکانیزم اجرایی در حال رفع مشکلات است و به نظر می رسد جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند و به زودی کشور از فاز اول اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها که آرد واحدهای صنعتی، نهاده ها و روغن نباتی بود عبور خواهد کرد.

نماینده مردم خمین در مجلس اضافه کرد: مرحله دوم اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها در دست اجرا است که مراقبت های لازم در حال انجام و مشکلات در حال بررسی و رسیدگی است و امیدواریم مشکلاتی که در فاز اول این طرح وجود داشت در فاز دوم آرد سنتی برطرف شود.

وی خاطر نشان کرد: در فاز اول اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها عملکرد وزارت خانه ها هم دارای نقاط قوت و هم ضعف هایی بود و باید نقاط قوت در گام دوم تقویت و نقاط ضعف شناسایی و برطرف شود تا آثار و مشکلات آن بر روی مردم کمتر شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار