رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خنداب خبر داد

افزایش 20درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد/همه ایتام خنداب دارای حامی هستند

محمدی گفت: از ابتدای سال جاری مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد 20درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
کد خبر: ۹۷۳۶۲ تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷

به گزارش دیار آفتاب؛ بهزاد محمدی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت:کمیته امداد به عنوان نهادی خدمتگزار با فرمان رهبر کبیر انقلاب بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد و تا به امروز منشا خدمات بسیار ارزشمندی برای محرومان و نیازمندان جامعه بوده است و در محرومیت زدایی و خدمت رسانی به اقشار مختلف مردم نقش بسزایی داشته و دارد.

وی ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص افزایش ۲۰ درصدی «مستمری» معیشتی مددجویان گفت: از ابتدای سال جاری مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد 20درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

محمدی بیان کرد:اشتغال‌زایی و توانمندسازی از مهم‌ترین اهداف و رسالت‌های کمیته امداد است تا مددجویان تحت پوشش این نهاد بتوانند در مسیر خودکفایی و خوداتکایی قرار گیرند.

وی افزود: طی یک سال گذشته 318 مورد تسهیلات اشتغالزایی و 380 مورد تسهیلات ضروری به متقاضیان پرداخت شده که 60درصد این خدمات به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ارائه شده است.

رئیس کمیته امداد در خصوص طرح اکرام گفت: با کمک خیرین همه ایتام شهرستان خنداب دارای حامی هستند و افرادی که تمایل دارند حامی یتیمی باشند می توانند با هماهنگی کمیته امداد حداقل ماهانه مبلغ 20 هزار تومان به حساب فرد مددجو واریز کنند و از ثواب اخروی این امر مهم بهره مند گردند.

محمدی پرداخت کمک هزینه ازدواج و جهیزیه (750 میلیون تومان)، اجاره مسکن، بیمه تامین اجتماعی 24 نفر از زنان سرپرست خانوار، خرید لوازم ضروری (342 میلیون تومان)، پرداخت درصدی از هزینه درمان و کمک به احداث مسکن مددجویان را از سایر خدمات کمیته امداد عنوان کرد.

محمدی در پایان خاطر نشان کرد: سامانه ای به نام سامانه هوشمند امداد کمیته امام خمینی به آدرس soha.emdad.ir راه اندازی شده است که امکان استفاده از خدمات مختلف را برای خیرین و افراد تحت پوشش کمیته فراهم می کند:مددجویان می‌توانند به صورت اینترنتی و غیرحضوری در این سامانه درخواست‌های خود را ثبت نمایند.

انتهای پیام/