امام، جمهوری اسلامی را بهترین مدل برای اداره کشور می‌دانست امام خمینی(ره) پرچمدار عزت و شرف است خادمیاران و یاوران رضوی ساوه میزبان نمازگزاران جمعه بودند مهمترین توصیه شهدا توجه به بیانات ولایت و رعایت عفاف و حجاب است اساس انقلاب با اقدامات و رهنمودهای امام خمینی(ره) به ثمر نشست مکتب امام خمینی(ره) کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۳
کد خبر: 97331
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
استاندار مرکزی:

سینما قصر طلایی اراک بازگشایی خواهد شد

مخلص الائمه گفت: به مناسبت حماسه سوم خرداد ماه سینما قصر طلایی اراک بازگشایی خواهد شد و باید یک برنامه فاخر با نمایش یک فیلم دیدنی و با حضور پیشکسوتان دفاع مقدس در حوزه دفاع مقدس این کار انجام شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های ملی دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی گفت: کلیه مصوبات ستاد گرامیداشت مناسبت های ملی دفاع مقدس و مقاومت استان برای دستگاه های اجرایی و اداری استان لازم الاجراست و همه باید نسبت به برنامه های حوزه ایثار و شهادت اهتمام جدی داشته باشند.

مخلص الائمه اظهار کرد: بعد از دوسال از شیوع بیماری کرونا و رکود سنگین فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در کشور امروز در شرایط نسبتا مطلوبی قرار گرفتیم و بهترین فرصت برای فرهنگ سازی و گفتمان سازی است و همه باید از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

وی ادامه داد: هرگونه موازی کاری و فعالیت هایی با محتوای ضعیف پرهیز شود و برای غنای محتوای فعالیت ها باید همه و خصوصا آموزش و پرورش و دانشگاه ها مشارکت داشته باشند و نباید فاصله ای بین این دو دستگاه با سایر دستگاه ها در اجرای فعالیت های فرهنگی داشته باشند و دقت و حساسیت در اجرای برنامه ها یک ضرورت مهم است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش و دانشگاه ها در متن برنامه ها حضوری کیفی و محتوایی جدی داشته باشند بیان کرد: اهل فکر و ایده به همکاری و همفکری دعوت شوند و از نظرات تخصصی سایر اقشار نیز در اجرای برنامه ها استفاده شود.

مخلص الائمه افزود: توجه به خانواده معظم شهدا و ایثارگران در مناسبت های مختلف یک ضرورت مهم است و باید از این فرصت ها برای قدردانی از صبر و مجاهدت آنها به خوبی استفاده شود.

استاندار مرکزی گفت: رسیدگی به امورات خانواده ایثارگران مورد توجه همه دستگاه ها باشد و خانواده معظم شهدا سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی هستند و به عنوان الگوهایی درخشان باید برای نسل جوان مورد استفاده قرار گیرند.

وی ادامه داد: صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت سوم خرداد در استان مرکزی برگزار می شود و همه اعضای ستاد گرامیداشت باید حضور و مشارکت فعال در این برنامه مهم هم در مرکز استان و هم شهرستان ها داشته باشند.

مخلص الائمه بیان کرد: دفتر امور هماهنگی امور روستایی استان باید نسبت به مشارکت و فعال کردن دهیاری ها در فعالیت های حوزه ایثار و شهادت پیگیری شود و برنامه ها و فعالیت ها نباید تنها مختص به مرکز استان باشد و سراسر استان هم در بخش های شهری و هم روستایی باید در امر فرهنگ ایثار و شهادت مشارکت فعال داشته باشند.

وی افزود: به مناسبت حماسه سوم خرداد ماه سینما قصر طلایی اراک بازگشایی خواهد شد و باید یک برنامه فاخر با نمایش یک فیلم دیدنی و با حضور پیشکسوتان دفاع مقدس در حوزه دفاع مقدس این کار انجام شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: جامعه ورزشی استان مرکزی باید به مناسبت های مختلف ملی و دفاع مقدس برنامه های ویژه ای برنامه ریزی کند و مشارکت اهالی ورزش و آشنایی نسل جوان و نوجوان ورزش با فرهنگ ایثار و شهادت یک ضرورت مهم است.

مخلص الائمه اظهار کرد: نباید تنها به مناسبت های ملی اکتفا کنیم و بلکه باید به مناسبت های مهم شهری و استانی همچون پنجم مرداد ماه که شهر اراک تعداد قابل توجهی شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده توجه ویژه ای شود و برنامه ریزی های دقیقی در این راستا صورت گیرد و نباید از مناسبت های استانی و شهرستانی غفلت شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی در عملیات های زیادی در دوران دفاع مقدس حضور فعال داشته و شهدای شاخص و زیادی نیز تقدیم انقلاب اسلامی شده و باید در این خصوص برنامه ریزی شود و جهاد تبیین صورت گیرد.

استاندار مرکزی گفت: اجرای سرود نوجوانان در مناسبت های خرداد ماه خصوصا یوم الله سوم خرداد و ارتحال حضرت امام(ره) مورد توجه شهرستان خمین باشد.

مخلص الائمه ادامه داد: سامانه ملی ثبت برنامه های دفاع مقدس برای ارسال گزارشات برنامه های حوزه ایثار و شهادت تشکیل شده که همه باید برنامه ها و فعالیت ها در این سامانه به ثبت برسد و این یک ضرورت مهم است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه مهم روز ۱۴ خرداد از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است چراکه با توجه به اینکه استان مرکزی استان امام خمینی(ره) است هم در خود استان برنامه داریم و هم اعزام به حرم مطهر بعد از دوسال کرونایی انجام خواهد شد و نباید از این مناسبت مهم غفلت کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار