اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
کد خبر: 97316
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

واردات مدیریت شده خودرو، انحصار خودروسازان را شکسته و باعث افزایش کیفیت تولیدات می شود

سلیمی با بیان اینکه مقرر شده واردات خودرو به صورت مدیریت شده صورت پذیرد، گفت: این اتفاق باعث می شود قفل انحصار بازار خودرو شکسته شود و تکاپویی در خودروسازان ایجاد کند که در نهایت باعث تولید محصولاتی با کیفیت و ایمنی بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص طرح واردات خودرو که در هیئت دولت به تصویب رسیده است، گفت: در سالهای گذشته انحصار بازار خودرو در اختیار تولید کنندگان داخلی بود و این انحصار باعث شده بود تحرکات لازم برای تولید محصول با کیفیت را نداشته باشند.

وی افزود: از سوی دیگر قیمت تمام شده خودرو با توجه به توانایی مردم ایران بالا بود. همچنین کیفیت این محصولات همانطور که همه می دانیم در سطح انتظارات نبود و مردم اطمینانی به کیفیت محصولات خودروسازی های داخلی نداشتند.

سلیمی تصریح کرد: ایمنی پایین خودروهای ساخت داخل باعث شده تا سهم قابل توجهی از کشته شدگان حوادث جاده ای ناشی از کیفیت پایین خودروها باشد. البته مشکلات جاده ای و خطای راننده هم در این آمار دخیل هستند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده واردات خودرو به صورت مدیریت شده صورت پذیرد، گفت: این اتفاق باعث می شود قفل انحصار بازار خودرو شکسته شود و تکاپویی در خودروسازان ایجاد کند که در نهایت باعث تولید محصولاتی با کیفیت و ایمنی بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار