دیارآفتاب گزارش می دهد؛

نقشه کرونایی استان مرکزی، بدون شهرهای قرمز و نارنجی/ 11شهرستان زرد و یک شهر آبی هستند

آخرین رنگ بندی کرونایی استان مرکزی اعلام شد و با خارج شدن آخرین شهر استان از وضعیت نارنجی در حال حاضر 11 شهرستان در وضعیت زرد و یک شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
کد خبر: ۹۷۳۱۵ تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸

به گزارش دیار آفتاب؛بر اساس آخرین اعلام رنگ بندی کرونایی استان ها و شهرستان های کشور که از امروز، شنبه 24 اردیبهشت اعمال می شود، آشتیان تنها شهرها نارنجی استان مرکزی نیز به زرد تغییر وضعیت داده و همچون سایر نقاط کشور هیچ نقطه ی قرمز و نارنجی ای در استان وجود ندارد.

در این رنگ بندی همچنین علاوه برآشتیان شهرستان های اراک، خمین، فراهان، تفرش، خنداب، زرندیه، کمیجان، محلات و دلیجان در وضعیت زرد و شهرستان ساوه در وضعیت آبی قرار دارند.

براساس رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت تعداد شهرهای زرد از ۳۱۹ به ۲۵۹ شهر رسید و تعداد شهرهای آبی از ۱۲۵ به ۱۸۹ شهر افزایش یافت. هیچ شهری هم در وضعیت نارنجی و قرمز قرار ندارد همچنین اینکه در هفته اخیر تعداد فوتی های کرونایی در کشور روزانه به زیر 10 نفر رسیده است.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ های  زرد و آبی در اعلام رنگ بندی های کرونایی به معنای وضعیت های خطر متوسط و کم خطر هستند.

انتهای پیام/