امام، جمهوری اسلامی را بهترین مدل برای اداره کشور می‌دانست امام خمینی(ره) پرچمدار عزت و شرف است خادمیاران و یاوران رضوی ساوه میزبان نمازگزاران جمعه بودند مهمترین توصیه شهدا توجه به بیانات ولایت و رعایت عفاف و حجاب است اساس انقلاب با اقدامات و رهنمودهای امام خمینی(ره) به ثمر نشست مکتب امام خمینی(ره) کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۱
کد خبر: 97312
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
مربیان آلومینیوم و نفت آبادان چه گفتند؟

منصوریان: هیچکس در فوتبال از من طلبکار نیست که بدهکارم هستند نوازی: در گلزنی به مشکل خورده‌ایم

مربیان آلومینیوم و نفت آبادان پیش از بازی هفته بیست و هفتم در کنفرانس مطبوعاتی صحبت کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد نوازی مربی آلومینیوم در نشست خبری پیش از دیدار آلومینیوم مقابل نفت آبادان اظهار داشت: صنعت نفت شرایط خوبی دارد و در جدول هم بالاتر از ماست. علیرضا منصوریان هم مربی خوبی است. دیدار حساسی پیش رو داریم و به دنبال ارائه بازی بسیار خوبی هستیم.

وی با تمجید از عملکرد تیم آلومینیوم گفت: کسانی که فوتبال را درک می‌کنند، می‌دانند تیم ما خیلی خوب بازی کرده. ظرف فرصت دو ماهه‌ای که در اختیار داشته‌ایم، شرایط خوبی ایجاد کرده‌ایم و ان‌شاءالله  این روند ادامه داشته باشند. بازیکنان ما فوتبال را خیلی خوب بلد هستند و شرایط را کاملاً درک می‌کنند. امیدوارم مانند گذشته، بازی تماشاگرپسند و زیبایی ارائه کنیم و سه امتیاز را در زمین خودمان به دست بیاوریم.

مربی آلومینیوم با بیان اینکه تیمش تا دیدار با گل‌گهر بسیار خوب بازی کرده،‌ خاطرنشان کرد: در این مدت در گلزنی به مشکل خورده‌ایم. دو ماه خیلی تلاش کردیم و بازی‌ها فشرده بود. اگر قسمت شود که در آلومینیوم بمانیم،‌ تیم از لحاظ نفرات تقویت می‌شود. محمدرضا آزادی در دیدار با پرسپولیس از فرصت‌های خود استفاده کرد و دلیل نمی‌شود بگوییم در خلق موقعیت مشکل داریم. ما بدشانسی آورده‌ایم و ان‌شاءالله دل مردم اراک را شاد کنیم.

نوازی در پاسخ به این پرسش که آیا آلومینیوم می‌تواند به رتبه‌ای تک رقمی دست یابد یا خیر، بیان کرد: چرا که نه. در چهار دیدار آینده می‌توانیم بدرخشیم و نتیجه قابل قبولی بگیریم. شاید خیلی‌ها فکر نمی‌کردند پرسپولیس را در تهران شکست بدهیم، اما این اتفاق افتاد و انگیزه بسیار خوبی در استان مرکزی و باشگاه آلومینیوم ایجاد شد. در فینال جام حذفی بدشانسی آوردیم و یک توپ وارد دروازه ما شد؛ وگرنه اتفاقات بهتری در اراک و باشگاه آلومینیوم می‌افتاد. اتفاقات فوتبال به شانس است.

وی در مورد تفاوت زیرساخت‌های اراک نسبت به سال‌های گذشته گفت: من سال 87 (در تیم صنایع اراک) بازی می‌کردم و آخرین بار در زمان حضورم در تیم شهرداری در اراک بودم. هر پیشرفتی، زیرساختی دارد و اتفاقات بهتری افتاده است. ما از زیرساخت‌های اولیه عقب هستیم و ان‌شاءالله با تغییرات کارخانه آلومینیوم، از لحاظ زیرساختی رشد کنیم.

*منصوریان: هیچکس در فوتبال از من طلبکار نیست که بدهکارم هستند

علیرضا منصوریان سرمربی نفت آبادان در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل آلومینیوم اظهار داشت: پارسال همین موقع اینجا (اراک) حضور داشتم. خاطرات خیلی خوبی از مردم اراک دارم و جز محبت و میهمان‌نوازی چیزی از مردم این شهر ندیدم. خوشحالم در بین آنها هستم و بازیکنان قدیمی‌ام را می‌بینم. بازی فردا سخت و فشرده خواهد بود. ما در دیدار رفت هم با تلاش زیاد آلومینیوم را شکست دادیم. وقتی بازی رفت را چند روز پیش دیدیم، متوجه شدیم سختکوشی بازیکنان ما تفاوت بازی را رقم زده است.

وی در ادامه افزود: خوش به حال آلومینیومی‌ها که فردا هواداران‌شان را خواهند داشت، چون در آبادان ما هنوز هواداران‌مان را ندیدیم و امیدوارم در بازی با مس رفسنجان هوادار داشته باشیم. می‌دانم بازی فردا سخت خواهد بود و بازیکنان را به لحاظ روحی آماده کرده‌ایم. به احتمال زیاد از بنزین سبزمان استفاده خیلی خوب خواهیم کرد، چون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که از 25 بازیکن‌ می‌توانیم هر کدام را به ترکیب اصلی ببریم.

سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان با اشاره به دیدار هفته گذشته تیمش برابر فولاد تصریح کرد: بازی با فولاد بدون گل شد که البته مالکیت توپ بیشتر برای حریف بود. در کنفرانس قبلی گفتم من هم وقتی فوتبال بازی می‌کردم از 10، 15 بازی در یکی وارد اُفت می‌شدیم. در این بازی شاهد اُفت تارُخ، داور بازی بودیم که هم برای ما پنالتی نگرفت و هم در یک صحنه خطایی نزدیک محوطه جریمه حریف به سودمان اعلام خطا نکرد تا فولادی‌ها پس از 10، 11 پاس به گل برسند. ما خیلی آسیب خوردیم و امیدوارم داور فردا تحت تأثیر قرار نگیرد. به جرأت می‌توانم بگویم تنها تیمی هستیم که برای‌مان پنالتی نگرفته‌اند و به حق واقعی‌مان نرسیده‌ایم. فردا نمی‌خواهیم به ناحق کسی برای‌‌مان پنالتی بگیرد و فقط می‌خواهیم داور سرحال و سرپا قضاوت کند. برای هر دو تیم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم هر تیمی که لیاقت دارد، برنده شود.

منصوریان درباره مصاحبه‌هایش بعد از جدایی از آلومینیوم یادآور شد: به بهنام سراج گفتم اراک جزو معدود شهرهایی است که بالای 20 کمپلکس (مجموعه) ورزشی دارد. روزی که از اینجا رفتم، گلایه‌ام از یکی از اعضای هیئت مدیره بود و هنوز این گله سر جایش هست. وقتی آلومینیوم پس از 18 سال به لیگ برتر صعود کرد، تصور می‌کردم افق آن آدم بلند باشد، ولی افقش کوتاه بود و عمر ماندنش در باشگاه هم کم و الان نیز در باشگاه حضور ندارد. ما نمی‌گوییم آلومینیوم، بلکه می‌گوییم تیم اراک. در همین هتل امیرکبیر فراموش نمی‌کردم یک کاروان ما را تا استادیوم همراهی می‌کرد. گلایه من صرفاً از آن عضو هیئت مدیره بود.

وی در واکنش به این سؤال که به نظر می‌رسد نفت آبادان پس از شکست دادن پرسپولیس اشباع شد، گفت: خیر، به همکاران‌تان در آبادان گفتم برای تیمی مثل صنعت نفت اشباع شدن معنا ندارد. یک بار در زمان بازی‌های‌مان به آبادان بیایید و ببینید که هیچ فرقی با موقعیت استقلال و پرسپولیس نمی‌کند. مردم به شما این شانس را نمی‌دهند که فرصت اشباع شدن داشته باشید. هفته که تمام می‌شود باید آماده بازی بعد شوید و برای‌شان بازی را ببرید. خواسته و توقع مردم ما با توجه به اینکه عقبه فوتبال در این شهر به 100 سال می‌رسد، زیاد است. به سلاطین فوتبال نگاه کرده باشید، یک سوم آن در آبادان و خرمشهر بوده‌اند. ما اشباع نشده‌ایم و اگر به بازی‌های‌مان نگاه کرده باشید بازیکنم به خاطر جوانی موقعیت دقیقه 95 را از دست داده است. ما هم آسیب داوری خورده‌ایم و هم آسیب بی‌تجربگی بازیکنان‌مان را.

سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان ادامه داد: ما با خیلی چیزها دست و پنجه نرم می‌کنیم. بودجه کل باشگاه 40 تا 45 میلیارد برای همه رده‌هاست. ما مدرسه فوتبال در کنار کارمندان باشگاه داریم. با نرخ دلار چهار ماه پیش در مارکت فوتبال 45 میلیارد عدد خنده‌داری است. فکر کنم ما، فجرسپاسی شیراز، نفت مسجدسلیمان و شهر خودرو این شرایط را داریم. به یکباره مارکت در بالای جدول 500 میلیارد می‌شود. تنها چیزی که به بازیکنان آسیب می‌زند، بی‌پولی است. قراردادهای ما از 50 تا 100 میلیون است. عددها خیلی پایین است و زمانی که 50 درصد آن گرفته می‌شود، سخت‌تر خواهد شد. بازیکن باید شش هفت میلیون خودش بگیرد و بقیه را برای خانواده‌اش هزینه کند. وقتی این عدد امکان‌پذیر نباشد ذهن بازیکن از فوتبال خارج می‌شود.

منصوریان در مورد اینکه قرار بود 30 میلیارد تومان به باشگاه تزریق شود که ظاهراً 15 میلیارد تومان آن ناپدیده شده، اظهار داشت: زیرمجموعه آقای سعید محمد یعنی آقای اسکندری از منطقه آزاد 30 میلیارد تومان برای ما در نظر گرفت. ما درخواست 15 میلیاردش را کردیم تا بازیکنان تا سقف 70 درصد پول بگیرند. از آقای اسکندری گله داریم، چون قبل از اینکه سمتش رسمی شود ادبیاتش در فوتبال متفاوت بود، ولی زمانی که آقای محمد به او حکم داد زیرمجموعه‌اش با وجود اینکه آبادانی هستند پرت و پلاهایی گفتند که 15 میلیاردش به اضافه کسورات قانونی کسر شد و ترجیح‌شان این بود که پول را به ما ندهند. من خیلی سال است در این فوتبال حضور دارم و در سن 16 سالگی ماهی دو هزار تومان که پول زیادی بود، به‌عنوان بازیکن نخبه در می‌آوردم! وقتی آن بالا دکتر سعید محمد 30 میلیارد می‌خواهد بدهد زیرمجموعه‌اش لطمه می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: من آدم راحتی هستم و خرده برده‌ای ندارم. پول زیرمیزی یا رومیزی نگرفتم. هیچکس در فوتبال از من طلبکار نیست که بدهکارم هستند. من تعصب فوتبالی شهری را که در آن کار می‌کنم دارم. این پول باید در این هفته برسد و اگر نرسد، بالانس صنعت نفت به‌هم می‌خورد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار