۱۸۰ گروه جهادی در استان مرکزی کمیته امداد را در توانمند سازی خانواده ها یاری می کنند تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟ ۴ دلیل اصلی شکست قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ تکرار به نتیجه نرسیدن قوانین خوب؛ در روند اجرایی بد
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
کد خبر: 97296
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳
اختصاصی| رئیس کل دادگستری استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

سهامدار عمده آذرآب اهلیت و دغدغه کار تولیدی و صنعتی ندارد

موسوی گفت: بحث تغییر سهامدار یکی از مسائل در حال پیگیری است چراکه به‌هرحال سهامدار عمده و اصلی آذرآب باید اهلیت کار صنعتی داشته باشد که ما احساس می‌کنیم در حال حاضر این حساسیت و دقت وجود ندارد و شاید سهامدار عمده به دنبال این کار نیست و دغدغه‌ای هم ندارد.

حجت‌الاسلام سید عبد المهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با دیار آفتاب؛ در خصوص آخرین پیگیری‌های دستگاه قضایی پیرامون وضعیت شرکت آذرآب اراک گفت: اقدامات بسیار خوبی انجام‌گرفته و یک هماهنگی مناسب بین دستگاه‌های مختلف استان ازجمله دستگاه قضایی، استانداری و نماینده ولی‌فقیه و حتی نمایندگان مجلس وجود دارد همچنین به‌صورت هم‌زمان و هماهنگ نیز مکاتبه و مذاکراتی در بعد ملی صورت گرفته است تا بتوانیم مشکلات این واحد تولیدی را کم کنیم.

وی ادامه داد: اگر بدهی یا توقیف مواد اولیه‌ای وجود داشته پیگیری شده و بدهی‌های تأمین اجتماعی و مالیات را نیز متوقف و فریز کرده‌ایم اما درعین‌حال برخی مسائل ملی است که باید در این بعد حل‌وفصل شود که اقدامات بسیار خوبی در این زمینه نیز در حال انجام است و مکاتبات مشروح و مستدلی هم با رییس جمهور از طریق استانداری و هم با ریاست دستگاه قوه قضائیه و دادستان کل از ناحیه دادگستری استان انجام‌شده است.

پیگیر خروج نام آذرآب از لیست بدهکاران بانکی هستیم/ سهامدار عمده اهلیت و دغدغه کار تولیدی و صنعتی ندارد

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: پیگیر هستیم که مشکلات عمده این شرکت مثل کارت بازرگانی، ثبت سفارش‌ها و خروج نام شرکت از لیست بدهکاران بانکی حل شود که ان‌شاءالله به نتیجه خواهیم رسید.

موسوی خاطرنشان کرد: مهم این است که مجموعه‌ی استان مرکزی با تمام وجود پشت آذرآب و مجموعه کارگری استان ایستاده و بحمدالله امسال همراهی و هماهنگی بیشتری بین مسئولان استان می‌بینیم لذا اطمینان خاطر را می‌دهیم که تا پایان کار که حل شدن مسائل و مشکلات آذرآب است در کنار مجموعه مدیریتی و کارگران این شرکت خواهیم ایستاد و نخواهیم گذاشت این مجموعه به مشکلات حادی بر بخورد.

این مقام عالی قضایی همچنین در خصوص مسائل مالکیتی شرکت آذرآب نیز اظهار داشت: بحث تغییر سهامدار یکی از مسائلی است که پیگیر آن هستیم، به‌هرحال سهامدار عمده و اصلی آذرآب باید اهلیت کار صنعتی داشته باشد که ما احساس می‌کنیم در حال حاضر این حساسیت و دقت وجود ندارد و شاید سهامدار عمده به دنبال این کار نیست و دغدغه‌ای هم ندارد لذا این مسئله مهم‌ترین مشکل ماست.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: با همفکری در استان و پیگیری‌ها در بعد ملی به دنبال این هستیم که بتوانیم یک مجموعه‌ای که اهل تولید، کار صنعتی و اشتغال‌زایی باشد بتواند یک سایه مثبتی بر روی سر آذرآب بیفکند و این چتر سهامداری و مدیریت دارای اهلیت در کنار هم بتوانند سایبان آرامشی را در آذرآب ایجاد کنند.

سهامدار سابق آذرآب سوءاستفاده های مشابه دیگری هم داشته است/ برخورد قاطع و قانونی حتماً از ناحیه دستگاه قضایی استان انجام خواهد شد

موسوی همچنین در رابطه با آخرین وضعیت از روند رسیدگی قضایی به پرونده سهامدار سابق شرکت آذرآب نیز گفت: این پرونده با جدیت در حال پیگیری است و دادستان انتظامی قضات هم بر روی آن حساسیت دارند حتی بازرسانی را فرستادند و از این پرونده یک بازرسی هم به‌عمل‌آمده است.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در خصوص طولانی شدن روند رسیدگی این پرونده نیز گفت: مشکل اینجاست که این فردی که قبلاً در شرکت آذرآب مسئولیت داشت و سوءاستفاده کرد اقدامات مشابهی هم درجاهای دیگری داشته و حالا پرونده‌ها با هم ادغام‌شده لذا علت طولانی شدن رسیدگی این است چراکه امکان تفکیک هم نبوده اما در هر صورت این فشار هم از ناحیه استان و هم مرکز بر مرجع رسیدگی‌کننده قضایی هست که امیدواریم هر چه زودتر نتیجه بدهد.

این مقام ارشد قضایی استان تأکید کرد: این هفته به‌شخصه برای پیگیری این پرونده عازم شعبه رسیدگی‌کننده خواهم بود که بتوانیم گزارش دقیق‌تر و مفصل‌تری از آخرین اقدامات این پرونده داشته باشیم منتها بنای برخورد قاطع و قانونی است که حتماً این اقدام از ناحیه دستگاه قضایی استان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار