۸۵ درصد درخواست های مردم در سفرهای استانی پاسخ داده شده است ماجرای نقل‌قول غلط از الجزیره درباره دیدار امیر قطر با رهبر انقلاب/ آیا رهبر ایران سخنی از سازش گفت؟ بازگشت «هفت گاو لاغر» پس از چهار هزار سال توقيف 4 دستگاه خودروي شوتي حامل بيش از 7 ميليارد ريال کالاي قاچاق در اراک سردار شریف: مقر‌های اسرائیل در اطراف ایران را برنمی‌تابیم / سپاه منهای مردم هویتی برای خود قائل نیست هیچ‌گونه نگرانی در حوزه آرد و نان در استان مرکزی وجود ندارد الزام کاهش 30تا 60درصدی مصرف ادارات استان مرکزی قابلیت تبدیل‌شدن جنوب کشور به قطب دامپروری و صنایع تبدیلی/ دامداران در انتظار وعده‌های مدیران روحانی در دولت رئیسی پلمب عطاری توزیع کننده داروهای غیرمجاز در اراک طرح مردمی سازی یارانه‌ها سرآغاز ایجاد تحول در نظام اقتصادی کشور است
یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۲
کد خبر: 97292
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸

امیرعبداللهیان: مردم مقاوم منطقه زیر بار عادی سازی با رژیم تروریست اسرائیلی نخواهند رفت

محمد وسام المرتضی وزیر فرهنگ لبنان که سرگرم دیدار از کشورمان است با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ملاقات کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، در این دیدار،  پیرامون آخرین تحولات منطقه،  ارتقای روابط میان کشورهای اسلامی و بویژه توسعه همکاری های میان دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان جایگاه لبنان در سیاست خارجی کشورمان را ویژه‌ و روابط خوب میان ملت ایران و  تمام گروها ها و طوایف  لبنان را دارای قدمتی تاریخی دانست. 

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین مقاوت ملت لبنان در برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی را الگویی  درخشان برای ملت های منطقه ذکر کرد و افزود: از اینرو هیچگاه مردم مقاوم منطقه زیر بار عادی سازی با  رژیم تروریست و کودک کش اسرائیلی نخواهند رفت.  

 امیرعبداللهیان در خصوص اوضاع بغرنج اقتصادی لبنان اظهار داشت:علیرغم تحریم های ظالمانه غربی، در صورت خواست دولت و ملت لبنان، جمهوری اسلامی ایران  آمادگی ارتقا همکاری های اقتصادی  را دارد.

در این دیدار محمد وسام المرتضی نیز با اشاره به جایگاه خاص کشورمان در منطقه غرب آسیا افزود: دولت لبنان آمادگی گسترش روابط دوستانه با همه کشور های دوست و برادر در منطقه بویژه جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی و نیازهای اساسی مردم کشورش، خاطر نشان کرد،  دولت و ملت لبنان برای رفع نیازهای اساسی  خود و در راستای منافع ملی کشورش، عمل  خواهد کرد و هیچگاه منتظر مساعدت و یا راه حل های اطراف خارجی نخواهد ماند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار