کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین! ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵
کد خبر: 97292
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸

امیرعبداللهیان: مردم مقاوم منطقه زیر بار عادی سازی با رژیم تروریست اسرائیلی نخواهند رفت

محمد وسام المرتضی وزیر فرهنگ لبنان که سرگرم دیدار از کشورمان است با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ملاقات کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، در این دیدار،  پیرامون آخرین تحولات منطقه،  ارتقای روابط میان کشورهای اسلامی و بویژه توسعه همکاری های میان دو کشور بحث و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان جایگاه لبنان در سیاست خارجی کشورمان را ویژه‌ و روابط خوب میان ملت ایران و  تمام گروها ها و طوایف  لبنان را دارای قدمتی تاریخی دانست. 

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین مقاوت ملت لبنان در برابر تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی را الگویی  درخشان برای ملت های منطقه ذکر کرد و افزود: از اینرو هیچگاه مردم مقاوم منطقه زیر بار عادی سازی با  رژیم تروریست و کودک کش اسرائیلی نخواهند رفت.  

 امیرعبداللهیان در خصوص اوضاع بغرنج اقتصادی لبنان اظهار داشت:علیرغم تحریم های ظالمانه غربی، در صورت خواست دولت و ملت لبنان، جمهوری اسلامی ایران  آمادگی ارتقا همکاری های اقتصادی  را دارد.

در این دیدار محمد وسام المرتضی نیز با اشاره به جایگاه خاص کشورمان در منطقه غرب آسیا افزود: دولت لبنان آمادگی گسترش روابط دوستانه با همه کشور های دوست و برادر در منطقه بویژه جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با اشاره به مشکلات معیشتی و نیازهای اساسی مردم کشورش، خاطر نشان کرد،  دولت و ملت لبنان برای رفع نیازهای اساسی  خود و در راستای منافع ملی کشورش، عمل  خواهد کرد و هیچگاه منتظر مساعدت و یا راه حل های اطراف خارجی نخواهد ماند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار