امام، جمهوری اسلامی را بهترین مدل برای اداره کشور می‌دانست امام خمینی(ره) پرچمدار عزت و شرف است خادمیاران و یاوران رضوی ساوه میزبان نمازگزاران جمعه بودند مهمترین توصیه شهدا توجه به بیانات ولایت و رعایت عفاف و حجاب است اساس انقلاب با اقدامات و رهنمودهای امام خمینی(ره) به ثمر نشست مکتب امام خمینی(ره) کاملاً در مسیر اهل‌بیت بود ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹
کد خبر: 97280
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

حماسه سوم خرداد نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس است/ برگزاری برنامه های گرامیداشت سوم خرداد با شعار «مامقاوم هستیم» در استان مرکزی

سرهنگ کریمی شعار راهبردی امسال در برنامه های دفاع مقدس و مقاومت را مامقاوم هستیم خواند و گفت: کلیه برنامه ها با این رویکرد برگزار می شوند و با توجه به اهمیت جهاد تبیین محوریت برنامه ها تحقق جهاد تبیین است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان با موضوع گرامیداشت ایام‌الله سوم خرداد اظهار کرد: سوم خرداد ماه یادآور رشادت ها، ایثارگری ها و مجاهدت های ملت شجاع و غیور ایران است که با حماسه های خلق شده در این دوران ملت ایران پیام ایستادگی و شجاعت را به دنیا منتقل کردند.

وی افزود: حماسه سوم خرداد نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس است که ملت ایران و رزمندگان اسلام برای نظام اسلامی اقتدار و سربلندی خلق کردند و لذا سوم خرداد یوم الله بزرگ است و همچون نگینی درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار است.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر بار دیگر اراده الهی در برابر زورگویان را ثابت کرد،گفت: جمله نورانی و حکیمانه حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد نشان از این مسئله دارد.

وی ادامه داد: فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر فرصتی مناسب برای بازخوانی و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس است و لذا کلیه برنامه های این ایام با رویکرد جهاد تبیین برگزار می شوند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی در سالجاری همچون سال های گذشته در ذیل ستاد کنگره شهدای استان تشکیل شده و کلیه دستگاه های اداری ، اجرایی و سازمان ها در این ستاد مسئولیت دارند و گرامیداشت باشکوه مناسبت ها یک ضرورت مهم است که همه باید در این راستا مشارکت و هم افزایی داشته باشند.

وی شعار راهبردی امسال در برنامه های دفاع مقدس و مقاومت را مامقاوم هستیم خواند و گفت: کلیه برنامه ها با این رویکرد برگزار می شوند و با توجه به اهمیت جهاد تبیین محوریت برنامه ها تحقق جهاد تبیین است.

سرهنگ کریمی تأکید کرد: حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و تبیین و ترویج فرهنگ ولایتمداری، مقاومت ، ایثار، جهاد و خودباوری دینی و ملی از جمله اهداف برنامه های گرامیداشت سوم خرداد است.

وی اضافه کرد: تبیین نقش هدایت و فرماندهی الهی ولی فقیه و رهبری در حیات معنوی کشور و خلق حماسه ها و پیروزی ها، تبیین قدرت دفاعی و وحدت نیروهای مسلح و بسیج مردمی برای ایجاد بازدارندگی در مقابله با تهدیدات، تبیین نقش حماسی و وحدت همه اقشار مردم، اقوام، مذاهب، ادیان در مقابله با استکبار و صهیونیسم جهانی، نهادینه سازی روحیه ایثار و مقاومت و تبیین الگوی رفتاری رزمندگان با بهره گیری از فرهنگ عاشورا، تبیین نقش عملیات بیت المقدس و درس ها، عبرت ها و دستاوردهای آن در روند جنگ تحمیلی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در جهت تحقق جامعه آرمان خواه و سلطه ناپذیر از جمله راهبردهای مهم برنامه های گرامیداشت سوم خرداد است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه روز سه شنبه سوم خرداد ماه به عنوان روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی محور فعالیت ها تبیین اهداف و نتایج عملیات پیروزمند بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر قهرمان است، گفت: همچنین روز چهارشنبه چهارم خرداد به عنوان روز دزفول، روز مقاومت و پایداری با محور فعالیت های تبیین مقاومت و پایداری مردم سلحشور دزفول است.

وی خاطر نشان کرد: فصاسازی شهری با محوریت شعار راهبردی مامقاوم هستیم یک ضرورت است که باید در کل استان مورد توجه قرار گیرد و دستگاه های فرهنگی و خصوصا شهرداری ها باید در این خصوص برنامه ریزی کنند.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار