تشریح روند مذاکرات دوحه از زبان کنعانی؛ باقری و مورا در تماس خواهند بود آخرین فعالیت های نقل و انتقالاتی باشگاه آلومینیوم/ جذب 3 بازیکن و پنج تمدیدی، علینژاد و سلیمان زاده ماندنی شدند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چرا امام محمدتقی(ع) را جوادالائمه می‌گویند؟ تشکیل کمیته استانی خرید تضمینی دام زنده در استان مرکزی/عملیات خرید دام بعد از تایید قیمت در شرکت پشتیبانی امور دام آغاز می شود انتقال بزرگ آبی‌ها / وعده بزرگ شریک پرسپولیس: پول AFC را می‌گیریم دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس/دکترین سایبری نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران/دماوند روح ایرانی/ جواد خاندان جود و کرونا زیر صفر! دلیل تخریب هماهنگ دولت رئیسی توسط اصلاح‌طلبان چیست؟ ۴ دلیل اصلی شکست قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ تکرار به نتیجه نرسیدن قوانین خوب؛ در روند اجرایی بد ‌جزئیات 5 دستورالعمل وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو
پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۳
کد خبر: 97257
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵
اختصاصی دیارآفتاب| پای درد دل رئیس شورای کار شرکت آذرآب اراک؛

آذرآب 5 سال در دستان بانک کشاورزی گروگان است/سهامدار سابق 150 میلیارد پول آذرآب را در زمان دلار 3 هزار تومانی برد!

عسگری رئیس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب اراک گفت: بیش از 5 سال است که سهام شرکت آذرآب در دستان بانک کشاورزی گروگان است و این بانک به عنوان سهامدار عمده مجموعه آذرآب را در وضعیت بلاتکلیفی نگه داشته است و از طرفی تأمین اجتماعی و دارایی دست روی گلوی این شرکت گذاشته‌اند و ما کاملا در تحریم داخلی هستیم.

داوود عسگری رئیس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب اراک در گفتگوی با دیار آفتاب؛ در تشریح آخرین وضعیت مسائل و مشکلات این شرکت گفت: اولین مشکل شرکت آذرآب این است که دست یک عده نا اهل افتاده، سهام شرکت آذرآب در حالی در طول سالیان اخیر در اختیار بانک کشاورزی بوده که مشخص شد برخی مسئولین وقت این بانک و مدیرعامل این بانک در دولت قبل جزو اخلالگران نظام اقتصادی کشور بوده اند و همین افراد بودند که به اطرافیان دولت وقت و امثال آقای فریبرز پرنا سهامدار سابق آذرآب 150 میلیارد وام دادند، شخصی که فقط به دنبال رانت و بورس‌بازی بود.

http://www.diyareaftab.ir/t/t.php?src=../uploads/images/pho80b8267d15b63224e3a1200ef99ac56a.jpg

وی ادامه داد: پرنا با وامی که از بانک کشاورزی دریافت کرد 33 درصد سهام آذرآب را خرید و مدیرعامل شرکت هم شد و دسته‌چک آذرآب و اسناد و سرمایه‌های شرکت را در اختیار خود گرفت و این مجموعه را به سمت نابودی کشاند.

5 سال است آذرآب در دستان بانک کشاورزی گروگان است/ معلوم شده مدیرعامل پیشین بانک کشاورزی از مفسیدن بزرگ اقتصادی است!

عسگری تصریح کرد: کارگران آذرآب مشکلات زیادی را از سر گذراندند، اعتراض کردند و فشارهای زیادی را تحمل کردند تا اینکه پرنا از سهامداری آذرآب خلع ید شد و از طرفی بانک کشاورزی هم بابت وامی که به وی پرداخته بود مدعی شد تا درنهایت شرکت را در ازای این وام از سال 96 به بانک کشاورزی واگذار کردند.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب اظهار داشت: بیش از 5 سال است که سهام شرکت آذرآب در دستان بانک کشاورزی گروگان است چراکه متأسفانه بانک‌های ما فعالیت تولیدی را بلد نیستند و فقط می‌توانند رانت ایجاد کنند و از مردم بهره‌های سنگین بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی به‌عنوان سهامدار عمده شرکت آذرآب طبق قانون تجارت وظایفی را بر عهده دارد که باید آن‌ها عمل کند یا اگر نمی‌تواند سهام را واگذار کند اما همچنان آذرآب را در وضعیت بلاتکلیفی نگه‌داشته‌اند و در حالی از حمایت از تولید طفره می‌روند که سال گذشته 1800 درصد افزایش سرمایه از محل زمین و ساختمان این شرکت انجام دادند و سهامی را هم که داشتند افزایش دادند این اقدام غیر از چپاول چه معنایی دارد.

این فعال کارگری عنوان کرد: مدیرعامل پیشین بانک کشاورزی به ما می‌گفت اگر یک ریال از بیت‌المال برای آذرآب هزینه کنم مدیونم حالا معلوم شده ایشان یکی از مفسدین بزرگ اقتصادی در کشور بوده است.

وی افزود: بانک کشاورزی برای رفع مسئولیت فروش سهام آذرآب آگهی واگذاری بلوکی با قیمت‌های بالا منتشر می‌کند، از سال 96 تاکنون سهام بانک کشاورزی در آذرآب دو بار به‌صورت بلوکی عرضه‌شده اما مشتری پیدا نمی‌شود چراکه وقتی سهام آذرآب 100 تومان بود آگهی فروش 240 تومانی منتشر می‌کردند.

عسگری تصریح کرد: در حال حاضر با افزایش 1800 درصدی سرمایه سهام 33 میلیاردی به 24 هزار میلیارد رسیده، چه کسی توانایی دارد که با این قیمت آذرآب را بخرد مگر اینکه یک مجموعه بزرگ و توانمند پا پیش بگذارد.

تحریم داخلی هستیم/ چرا باید نام پر افتخار آذرآب در لیست ابربدهکاران بانکی قرار بگیرد؟

عسگری تصریح کرد: تعداد کارگران شرکت آذرآب از 3 هزار نفر به 1200 نفر رسیده که به خاطر سوءمدیرت هاست، ما تحریم داخلی هستیم و بانک‌ها به ما ضمانت‌نامه نمی‌دهند که حداقل بتوانیم در مناقصات شرکت کنیم، بیمه تأمین اجتماعی و دارایی دست روی گلوی آذرآب گذاشته‌اند و فقط اجازه داده‌اند بتوانیم نفس بکشیم.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب با توجه به بدهی هایی ایجاد شده برای این مجموعه در اثر اقدامات سهامدار سابق این شرکت تأکید کرد: چرا باید شرکتی که فعالیت تولیدی می‌کند را به‌عنوان ابر بدهکار بانکی معرفی کنند و نام پرافتخار آذرآب در لیست بدهکاران بزرگ بانکی قرار بگیرد.

وی افزود: چطور می‌شود که شرکت ماشین‌سازی که یک دیوار با آذرآب فاصله دارد 700 نفر بعلاوه نیروهای استخدامی خودشان از طریق پیمانکار جذب می‌کند و سه شیفت کار دارد اما آذرآب که ماهی هزار تن کار بیرون می‌داده امروز فقط چند صد تن کار محدود آن‌هم از پروژه‌های قبلی برایش باقی‌مانده است.

حتماً باید بیرون بیاییم تا صدایمان شنیده شود؟/ مشکلات آذرآب را برای همه ی مسئولان مطرح کرده ایم

عسگری ضمن انتقاد از عدم رسیدگی به وضعیت این شرکت گفت: به ریاست جمهوری، سران سه قوه و مسئولین استان نامه زدیم و حتی در جلسات مشکلات آذرآب را گفتیم آیا حتماً باید بیرون بیاییم و سر و صدا کنیم که ناهنجاری و اختلال به وجود بیایید تا صدایمان شنیده شود؟

رئیس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب تأکید کرد: اگر شورای کار با کارگران همراهی نمی‌کرد و در راستای رفع مشکلات با مدیریت همراه نبود تاکنون بارها شاهد اعتراضات خیابانی کارگران بودیم، این موضوع را به مسئولان استان و مراجع مختلف هم گفته‌ایم که فردا اگر کارگران اعتراضی کردند به‌عنوان اخلال تلقی نشود.

طی سه سال 6 مدیرعامل برای آذرآب فرستادند

وی با انتقاد از تغییرات مدیریتی گسترده و پرتعداد در شرکت آذرآب اظهار داشت: برای ما شخص مهم نیست، طی دو سال 5 مدیرعامل برای آذرآب فرستادند و الآن سال سوم است و ششمین مدیرعامل، ما می‌گوییم سهامدار عوض شود، مالکیت آذرآب را درست کنید اما هر بار برای ما مدیری جدید می‌فرستند.

عسگری خاطرنشان کرد: تیم مدیریتی جدید هم یک سال است که مستقرشده اما هیچ اتفاقی رخ نداده و همان شرایط پارسال را داریم کما اینکه امروز کاری هم در خط تولید نیست.

این فعال کارگری شرکت آذرآب عنوان کرد: امید نداریم که ببینیم یک سال دیگر آیا آذرآبی وجود دارد یا نه کارگری که جوانی خود را در این شرکت گذاشته چگونه می‌تواند در جای دیگر از اول شروع کند؟

سهامدار سابق 150 میلیارد پول آذرآب را در زمان دلار 3 هزار تومانی برد/ صنعت برق، پالایشگاه‌ها و انرژی کشور مدیون آذرآب است

عسگری با تأکید بر اینکه رانت‌خواران شرایط آذرآب را به اینجا کشاندند گفت: برخی برای اینکه زندگی خودشان را آباد کنند با رانت و فساد زندگی هزاران نفر را به چالش می‌کشند و نابود می‌کنند، از دلالان و رانت‌خوارانی که امروز به نان مردم رحم نمی‌کنند چه توقعی می‌توان داشت که به صنعت ما رحم کنند.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب تأکید کرد: آقای فریبرز پرنا سهامدار سابق 6 سال است 150 میلیارد تومان سرمایه آذرآب را در زمانی که دلار 3 هزار تومان بود برده اما متأسفانه این برای مسئولان مهم نیست اما کارگران آذرآب و خانواده‌هایشان متأثر از این 150 میلیارد در حال از بین رفتن هستند.

وی ادامه داد: آذرآب یک شرکت مادر تخصصی است و اساساً نباید واگذار می‌شد چراکه صنعت برق، پالایشگاه‌ها و انرژی کشور مدیون آذرآب است ما شرکتی هستیم که پالایشگاه ستاره خلیج را در زمانی ساختیم که می‌خواستند ایران را تحریم بنزینی کنند تا در تولید بنزین خودکفا شویم و این کار بزرگ آذرآب معادلات دشمنان در دنیا را به هم‌ریخت روا نیست امروز بگذارند آذرآب به دست رانت‌خواران و دلالان بورس باز چپاول شود.

با واگذاری به مپنا، آذرآب خواهد شکفت

عسگری در رابطه بحث واگذاری شرکت آذرآب به مپنا با توجه به حوزه کاری مشترک این دو مجموعه نیز گفت: بنا بود در سال 99 آذرآب به مپنا واگذار شود اما آقایان گفتند آذرآب بدهکاری دارد و واگن پارس را به مپنا واگذار کردند، مپنا مدیون آذرآب است چراکه متخصصین آذرآب بودند که از دهه 70 تا 90 توان مهندسی این شرکت را ارتقا دادند.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب با تأکید بر اینکه امروز واگذاری آذرآب به مپنا جزو آرزوهای ماست ادامه داد: عاجزانه خواهش کرده و می‌کنیم اگر دست قدرت و تحکمی هست برای خارج کردن بانک کشاورزی از دست بانک کشاورزی تلاش کنند چراکه با این کار و واگذاری به مپنا آذرآب خواهد شکفت.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار