رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

کمبود اقلام اساسی در استان مرکزی نداریم/۷۴۰ تن روغن،۲۰۰ تن شکر و 1500 تن برنج آماده توزیع است

صفری با اشاره به آخرین وضعیت اقلام اساسی در استان اظهار کرد: وضع استان مرکزی در کالاهای اساسی مطلوب است و هیچ‌گونه مشکل و کمبودی وجود ندارد و تنها موضوع توزیع توسط مباشرین است که باید به‌موقع اقدام کنند.
کد خبر: ۹۷۲۲۲ تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸

علی صفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به آخرین وضعیت اقلام اساسی در استان  اظهار کرد: وضع استان مرکزی در کالاهای اساسی مطلوب است و هیچ‌گونه مشکل و کمبودی وجود ندارد و تنها موضوع توزیع توسط مباشرین است که باید به‌موقع اقدام کنند.

وی افزود: برنج مازاد مصرف داریم و هم‌اکنون در فروشگاه‌ها موجود است، روغن هم سهمیه و هم تولید در کارخانجات وجود دارد و به مباشرین توصیه کردیم که اقدامات را سریع‌تر انجام دهند تا روغن سریع‌تر به قفسه‌های فروشگاه‌ها و مغازه‌ها منتقل شود، همچنین شکر، مرغ گرم و تخم‌مرغ نیز مازاد در استان داریم و در خصوص مرغ منجمد نیز هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

صفری بیان کرد: متأسفانه در برخی از مقاطع شاهد حاکم شدن جو روانی هستیم که مردم باید این اطمینان را داشته باشند هیچ‌گونه کمبودی در اقلام اساسی نداریم و تنها مشکل در برخی اوقات دیر اقدام کردن مباشرین است و با توجه به توصیه ما قرار است این مشکل مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه ۲ میلیون و ۵۶۵ هزار قطعه جوجه ریزی بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، گفت: از تاریخ نوزدهم اردیبهشت‌ماه تا بیست و دوم خردادماه در واحدهای مرغداری این استان انجام می‌شود و پیش‌بینی می‌شود با این میزان جوجه ریزی چهار هزار و ۸۲۰ تن گوشت مرغ در استان مرکزی تولید شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: روزانه ۱۷۳ تن گوشت مرغ با این میزان جوجه ریزی در استان مرکزی تولید می‌شود که بیش از نیاز استان است.

وی ادامه داد: یک هزار تن شیر به‌صورت روزانه در استان مرکزی تولید می‌شود که مازاد مصرف این محصول توسط تعاون روستایی استان خریداری می‌شود.

صفری در خصوص سهمیه روغن استان بیان کرد: سهمیه روغن استان در فروردین‌ماه امسال یک هزار و ۹۳۶ تن بود و اکنون نیز ۷۴۰ تن روغن در استان تولید و آماده توزیع است و هیچ‌گونه مشکلی در خصوص تأمین روغن استان وجود ندارد.

وی افزود: هم‌اکنون در استان مرکزی بیش از سرانه مصرف روغن‌داریم و ۴ کارخانه روغن در استان داریم که علاوه بر تأمین روغن استان به استان‌های دیگر نیز ارسال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ تن برنج در این استان وجود داشته و ازنظر ذخیره‌سازی این محصول در استان مشکلی وجود ندارد،گفت:همچنین ۲۰۰ تن شکر اکنون در استان مرکزی وجود داشته و یک هزار تن شکر نیز در حال حمل به استان است.

انتهای پیام/