۸۵ درصد درخواست های مردم در سفرهای استانی پاسخ داده شده است ماجرای نقل‌قول غلط از الجزیره درباره دیدار امیر قطر با رهبر انقلاب/ آیا رهبر ایران سخنی از سازش گفت؟ بازگشت «هفت گاو لاغر» پس از چهار هزار سال توقيف 4 دستگاه خودروي شوتي حامل بيش از 7 ميليارد ريال کالاي قاچاق در اراک سردار شریف: مقر‌های اسرائیل در اطراف ایران را برنمی‌تابیم / سپاه منهای مردم هویتی برای خود قائل نیست هیچ‌گونه نگرانی در حوزه آرد و نان در استان مرکزی وجود ندارد الزام کاهش 30تا 60درصدی مصرف ادارات استان مرکزی قابلیت تبدیل‌شدن جنوب کشور به قطب دامپروری و صنایع تبدیلی/ دامداران در انتظار وعده‌های مدیران روحانی در دولت رئیسی پلمب عطاری توزیع کننده داروهای غیرمجاز در اراک طرح مردمی سازی یارانه‌ها سرآغاز ایجاد تحول در نظام اقتصادی کشور است
یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
کد خبر: 97222
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

کمبود اقلام اساسی در استان مرکزی نداریم/۷۴۰ تن روغن،۲۰۰ تن شکر و 1500 تن برنج آماده توزیع است

صفری با اشاره به آخرین وضعیت اقلام اساسی در استان اظهار کرد: وضع استان مرکزی در کالاهای اساسی مطلوب است و هیچ‌گونه مشکل و کمبودی وجود ندارد و تنها موضوع توزیع توسط مباشرین است که باید به‌موقع اقدام کنند.

علی صفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به آخرین وضعیت اقلام اساسی در استان  اظهار کرد: وضع استان مرکزی در کالاهای اساسی مطلوب است و هیچ‌گونه مشکل و کمبودی وجود ندارد و تنها موضوع توزیع توسط مباشرین است که باید به‌موقع اقدام کنند.

وی افزود: برنج مازاد مصرف داریم و هم‌اکنون در فروشگاه‌ها موجود است، روغن هم سهمیه و هم تولید در کارخانجات وجود دارد و به مباشرین توصیه کردیم که اقدامات را سریع‌تر انجام دهند تا روغن سریع‌تر به قفسه‌های فروشگاه‌ها و مغازه‌ها منتقل شود، همچنین شکر، مرغ گرم و تخم‌مرغ نیز مازاد در استان داریم و در خصوص مرغ منجمد نیز هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

صفری بیان کرد: متأسفانه در برخی از مقاطع شاهد حاکم شدن جو روانی هستیم که مردم باید این اطمینان را داشته باشند هیچ‌گونه کمبودی در اقلام اساسی نداریم و تنها مشکل در برخی اوقات دیر اقدام کردن مباشرین است و با توجه به توصیه ما قرار است این مشکل مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه ۲ میلیون و ۵۶۵ هزار قطعه جوجه ریزی بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، گفت: از تاریخ نوزدهم اردیبهشت‌ماه تا بیست و دوم خردادماه در واحدهای مرغداری این استان انجام می‌شود و پیش‌بینی می‌شود با این میزان جوجه ریزی چهار هزار و ۸۲۰ تن گوشت مرغ در استان مرکزی تولید شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: روزانه ۱۷۳ تن گوشت مرغ با این میزان جوجه ریزی در استان مرکزی تولید می‌شود که بیش از نیاز استان است.

وی ادامه داد: یک هزار تن شیر به‌صورت روزانه در استان مرکزی تولید می‌شود که مازاد مصرف این محصول توسط تعاون روستایی استان خریداری می‌شود.

صفری در خصوص سهمیه روغن استان بیان کرد: سهمیه روغن استان در فروردین‌ماه امسال یک هزار و ۹۳۶ تن بود و اکنون نیز ۷۴۰ تن روغن در استان تولید و آماده توزیع است و هیچ‌گونه مشکلی در خصوص تأمین روغن استان وجود ندارد.

وی افزود: هم‌اکنون در استان مرکزی بیش از سرانه مصرف روغن‌داریم و ۴ کارخانه روغن در استان داریم که علاوه بر تأمین روغن استان به استان‌های دیگر نیز ارسال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ تن برنج در این استان وجود داشته و ازنظر ذخیره‌سازی این محصول در استان مشکلی وجود ندارد،گفت:همچنین ۲۰۰ تن شکر اکنون در استان مرکزی وجود داشته و یک هزار تن شکر نیز در حال حمل به استان است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار