گزارش تصویری؛

نجات کارگر از طبقه پنجم ساختمان نیمه کاره

ناجیان آتش نشانی اراک، کارگری که در حین بتن ریزی در طبقه پنجم یک ساختمان در حال ساخت دچار برق گرفتگی شده بود را با استفاده از خودروی نردبان بلندمرتبه آتش نشانی و برانکارد تخصصی به سطح زمین منتقل کردند.
کد خبر: ۹۷۱۶۸ تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸

به گزارش دیار آفتاب؛ طی تماس شهروندان با سامانه 125 و اعلام خبر این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک تیم های امداد و نجات از ایستگاه های شماره سه  و یک واقع در خیابان امام(ره) و کوی شهید مصطفی خمینی را در ساعت ۱۵:۴۴ دقیقه روز (شنبه ۱۷ فروردین ماه) به محل حادثه در ابتدای خیابان جهانگیری، بن بست گلبرگ اعزام کرد.

افسر آماده عملیات آتش نشانی اراک که به همراه آتش نشانان به محل حادثه رفته و فرماندهی عملیات را بر عهده داشت در این باره گفت: در طبقه آخر یک ساختمان ۵ طبقه در حال ساخت، کارگران مشغول بتن ریزی سقف بودند که یکی از آنها در حین کار با دستگاه میکس بتن، دچار برق گرفتگی و سوختگی شده بود و همکاران وی بلافاصله با آتش نشانی تماس گرفته و درخواست کمک کرده بودند.

وی افزود: با توجه به موقعیت ساختمان که نیمه کاره و در حال ساخت بود، امکان عملیات امداد و نجات از طریق داخل ساختمان به علت عدم دسترسی به راه های خروج بسیار سخت بود و حتی در صورت امکان، احتمال آسیب رسیدن به فرد مصدوم در حین انتقال به پایین محتمل بود که بی درنگ خودروی بلندمرتبه آتش نشانی از سوی ستاد فرماندهی سازمان به محل اعزام شد.

این افسر آماده عملیات آتش نشانی ادامه داد: با رسیدن خودروی بلندمرتبه، نجاتگران آتش نشان از طریق نردبان این خودرو خود را به طبقه پنجم ساختمان رسانده و با قراردادن فرد مصدوم در برانکارد تخصصی، وی را به وسیله تجهیزات امداد و نجات و به صورت کاملا ایمن به سطح زمین انتقال داده و وی را به عوامل اورژانس جهت انتقال به بیمارستان تحویل دادند.