نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:

الگوهای موفق و حماسه های انقلاب با جهاد تبیین به نسل جوان منتقل شود/کنگره شهدای استان مرکزی در حوزه های مختلف الگوهای موفق ارائه کرده است

آیت الله دری نجف آبادی گفت: جهاد تبیین از ضرورت های کشور در گام دوم انقلاب است و با جهاد تبیین باید الگوهای موفق و حماسه های هویت ساز به نسل جوان منتقل شود و رویکرد جهاد تبیین باید امیدآفرینی و تبیین دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف باشد.
کد خبر: ۹۷۱۳۸ تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در دیدار با خانواده معظم شهید روحانی عزیزالله کنعانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی پس از گذشت ۴۳ سال از حیات با برکت خود در اوج اقتدار و سربلندی است و اقتدار روز افزون نظام اسلامی مرهون مجاهدت های شهدا و رزمندگان در عرصه های مختلف و صبر و بصیرت خانواده معظم شهدا است.

وی افزود: خانواده معظم شهدا با حضور به موقع خود در مقاطع حساس انقلاب و صبر و بصیرتی که داشتند پرچم دار دفاع از ارزش های اسلامی و مروج فرهنگ ایثار و شهادت و مسیر شهدا بودند و به عنوان الگوهایی درخشان و ماندگار برای نسل حوان تبدیل شدند.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: تجلیل از خانواده معظم شهدا تجلیل از مسیر شهدا و تجلیل از ارزش های اسلامی است و شهدا درس آزادگی، غیرت، بی نیازی از بیگانگان و سربلندی می دهند.

وی غیرت دینی را مهمترین نیاز کشور در گام دوم انقلاب خواند و گفت: همانگونه که غیرت دینی در طول ۴۳ سال گذشته به عنوان موتور محرکه انقلاب اسلامی عمل کرده امروز باید این ارزش در جامعه و خصوصا در بین جوانان و نوجوانان تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: جهاد تبیین از دیگر ضرورت های کشور در گام دوم انقلاب است و با جهاد تبیین باید الگوهای موفق و حماسه های هویت ساز به نسل جوان منتقل شود و رویکرد جهاد تبیین باید امیدآفرینی و تبیین دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف باشد.

وی با اشاره به برکات برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی در جامعه بیان کرد: به برکت کنگره شهدای استان مرکزی در طول ۷ سال گذشته فضای استان معطر به نام‌ شهدا و فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی است و کنگره شهدا در حوزه های مختلف الگوهای موفق ارائه کرده و جریان با اقتدار و مردمی کنگره شهدای استان روز به روز باید تقویت شود.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: کنگره شهدای استان مرکزی بعد از برنامه های موفق در گام اول از اجلاسیه های تخصصی تا اقدامات محرومیت زدایی ونهضت تولید محتوا امروز در گام دوم حرکت مطلوبی دارد و ادامه راه و مسیر کنگره از ضرورت های مهم است.

وی ادامه داد: دومین اجلاسیه شهدای طلاب و روحانی استان فرصتی مناسب برای بازخوانی و نقش مهم طلاب و جامعه روحانیت در پیروزی های دفاع مقدس و مقاطع مختلف انقلاب اسلامی است که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: همانگونه که اجلاسیه های گام اول کنگره شهدای استان مرکزی با استقبال بسیار خوب مردم و باشکوه برگزار شدند در آستانه برگزاری اجلاسیه دوم روحانیت کلیه دستگاه ها باید برای باشکوه برگزار کردن آن مشارکت و یاری دهند.

انتهای پیام/