پیکر پاک ۱۰۰ شهید تازه تفحص‌شده به کشور باز می‌گردد برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز ۷۰۰ سال زمان نیاز است  آتش سوزی مغازه رنگ فروشی در  اراک آیین رونمایی از محصولات فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و اخلال گران بازار/ مردم و بازاریان نگران تامین امنیت نباشند لوایح برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ به زودی تقدیم مجلس می‌شود راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور ایران و عربستان درباره حج مذاکره کردند سپاه پاسداران: نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش مسلح و تروریست‌های اجاره‌ای دشمن درنگ نخواهند کرد سرلشکر باقری: ناوهای هواپیمابر هزار کیلومتر از خلیج فارس فاصله دارند
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
کد خبر: 97057
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۱
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

مجلس در خصوص گرانی ها اخیر قانع نشده و گلایه مند است/ استانداران در خصوص گرانی ها و کمبود کالاها تدبیر لازم را اتخاذ کنند

سلیمی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی از گرانی ها و کمبود برخی کالاها به شدت گلایه مند است،گفت: نمایندگان در مجلس هم تذکرات لازم را دادند و سوالات جدی دارند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب با اشاره به گرانی ها و کمبود برخی از اقلام اساسی اظهار کرد: دولت باید پاسخگوی گرانی ها و کمبود کالا باشد و با توجه به اینکه مجلس نمی خواهد در امورات اجرایی دخالت کند دولت باید در این خصوص پاسخگو باشد و وظیفه مجلس نظارت بر اجرای قانون است.

وی افزود: دولت باید در استان ها با استفاده از مدیران کل دستگاه های اجرایی در خصوص گرانی ها و کمبود کالاها تدبیر لازم را اتخاذ کنند و دولتی ها باید در این خصوص پاسخ قانع کننده بدهند.

سلیمی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی از گرانی ها و کمبود برخی کالاها به شدت گلایه مند است،گفت: نمایندگان در مجلس هم تذکرات لازم را دادند و سوالات جدی دارند.

وی افزود: مجلس در خصوص گرانی ها اخیر قانع نشده و گلایه مند است و استانداران در هر استانی باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و گرانی ها اخیر و کمبود برخی از کالاها قابل قبول نیست و افزایش قیمت ها بر چه اساسی صورت می گیرد؟

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: امورات اجرایی مرتبط با دولت است و مجلس شورای اسلامی وظیفه نظارتی دارد و مجلس هم در این خصوص تحملی دارد و اگر دولتی ها نتوانند در این خصوص مدیریت لازم را داشته باشند ممکن است مجلس اقدامات ویژه ای در دستور کار بگذارد و مسیر دیگری برای کنترل بازار انتخاب کند.

وی خاطر نشان کرد: مجلس در امورات اجرایی دخالتی نمی کند و کار نماینده در مجلس و بعد قانون گذاری و نظارت است و اصحاب محترم رسانه باید امورات اجرایی را از دولت پیگیری و مطالبه کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار