عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

نگارش برنامه هفتم توسعه باید دقیق و متناسب با نیازهای اصلی کشور و مردم باشد/ آمادگی مجلس برای بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه

سلیمی با تأکید بر اینکه نگارش برنامه هفتم توسعه باید دقیق و متناسب با نیازهای اصلی کشور و مردم باشد، گفت: در عین حالی که باید آرمان‌گرا باشد باید منطبق با واقعیت‌ها باشد و طبق شناخت درست و صحیح از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها تهیه شود و البته آرمان‌گرایی لازمه برنامه است چراکه پویایی دولت در گرو آرمان‌گرایی برنامه است که باید به آن توجه ویژه شود.
کد خبر: ۹۶۸۶۷ تاریخ انتشار: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص برنامه هفتم توسعه گفت: برنامه هفتم توسعه ریل‌گذاری حرکت کشور در یک دوره و بازه پنج‌ساله است و با برنامه، مشخص می‌شود که دولت‌ها در حرکت به سمت اهداف و آرمان‌ها موفق بوده یا نبوده‌اند.

سلیمی بابیان اینکه متأسفانه در یک دوره‌ای عده‌ای اعتقادی به برنامه نداشتند و مدعی بودند که کشور به شکل روزمره اداره می‌شود، گفت: روزمرگی بودن و اعتقاد نداشت به برنامه‌ای حرکت کردن آفت حرکت کشور به سمت اهداف و پویایی دولت و سایر قوا است.

وی با تأکید بر اینکه نگارش برنامه هفتم توسعه باید دقیق و متناسب با نیازهای اصلی کشور و مردم باشد، افزود: درعین‌حالی که باید آرمان‌گرا باشد باید منطبق با واقعیت‌ها باشد و طبق شناخت درست و صحیح از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها تهیه شود و البته آرمان‌گرایی لازمه برنامه است چراکه پویایی دولت در گرو آرمان‌گرایی برنامه است که باید به آن توجه ویژه شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تأکید کرد: آرمان‌گرایی در برنامه، جهش درحرکت دولت و سایر دستگاه‌ها ایجاد می‌کند و امروز در تهیه برنامه هفتم نیاز به تسریع داریم و دولت باید در سریع‌ترین فرصت برنامه را به مجلس ارسال کند و مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که به‌محض ارسال لایحه برنامه آن را در دستور کار خود بگذارد.

وی با اشاره به اینکه انضباط و جامع‌نگری در برنامه هفتم توسعه یک ضرورت مهم است، گفت: قطعاً دولت سیزدهم به آن توجه ویژه دارد و حلقه‌های به‌هم‌پیوسته باید به نحوی چینش شود که یک نوع نگاه جامع به حل مسائل کشور خروجی آن باشد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس ادامه داد: برنامه هفتم توسعه باید قابلیت اجرا داشته باشد و بیان آمال و آروزها در برنامه یک آفت بزرگ است چراکه دست یافتنی نیستند و باید از آن پرهیز شود و بند بند برنامه باید به گونه ای تنظیم شود که قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم برای شروع کار برنامه هفتم توسعه دارد و عزم مجلس در این راستا استوار است که در کنار دولت بتواند برنامه هفتم را متناسب با نیازهای کشور تهیه و تدوین کند و می طلبد دولت سیزدهم در سریعترین فرصت لایحه برنامه هفتم را به مجلس ارسال کند.

انتهای پیام/