مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
کد خبر: 96190
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹

عملیات اجرایی بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در محلات آغاز شد

 آیین کلنگ‌زنی نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی محلات به عنوان بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور، با سرمایه گذاری شرکت تامین انرژی مانا و با حضور جمعی از مسئولین استان و شهرستان محلات برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در این آیین اظهار کرد: آغاز این پروژه در سال جدید که توسط مقام معظم رهبری سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری شده است، نویدبخش و امید آفرین است. امیدوارم که زنجیره کلنگ زنی ها و افتتاحها را در سال جدید در سطح استان مرکزی شاهد باشیم.

سلیمی اظهار کرد: در برخی موارد سرمایه گذاری و تولید با موانع داخلی مواجه هستیم؛ درخصوص این مجموعه بیش از یکسال بنده روزانه پیگیر بودم و تماس گرفتم و این موضوع چیز عجیبی بود که در کمیسیون ماده ۵ در استان این مقدار زمان طول کشید!! 

ولی زمانی که مصوبه از استان به تهران آمد، دیدید که زمان زیادی طول نکشید و به سرعت انجام شد.

وی ادامه داد: اگر در استان گره ها از جلوی پای تولید به سرعت باز شود، میتوانیم در بخش اشتغال و تولید گامهای بلندی برداریم.

سلیمی افزود: در زمینه تولید پنل‌های خورشیدی نیز تلاش زیادی صورت گرفت که در منطقه ایجاد شود و حتی با معاون علمی رییس جمهور درخصوص دانش‌بنیان شدن این مجموعه، پیگیری صورت گرفت ولی در زمان مدیریت وقت استان مرکزی گره بر کار افتاد و همکاری مناسبی صورت نگرفت.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر گره ها توسط مسئولین استان باز شود و زنجیرها را از پای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بازکنند، امکان سرمایه گذاری گسترده و اشتغالزایی و تولید در منطقه فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه این پروژه ها نیز در شهرستان باید کمک جدی صورت بگیرد و زمین در اختیار این مجموعه های سرمایه گذار قرار بگیرد تا امکان سرمایه گذاری بیشتر فراهم شود و این موضوع را با توجه به سیاستهای حمایتی دولت جدید، از استاندار تقاضا دارم که پیگیری و حمایت نمایند.

محمدرضا داودآبادی

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار