دیار آفتاب گزارش می دهد؛

انقلاب اسلامی و پرورش نیروهایی در راستای زمینه سازی برای ظهور/از مدافعان حرم تا مدافعان سلامت

انتظار، دست قاهر قدرتمند الهی ملکوتی ای است که باید بیاید بوسیله خود همین انسان‌ها، با کمک همین انسان‌ها سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب کند... آماده باید بود برای این کار. تشکیل نظام جمهوری اسلامی یکی از مقدمات این حرکت عظیم تاریخی است.
کد خبر: ۹۵۹۹۹ تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷

به گزارش دیار آفتاب؛ زمینه سازی حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) نیازمند برنامه ریزی و بهره مندی از یک مجموعه کامل مقدمات تشکیل یک حکومت فراگیر الهی در گستره جهانی است که از جمله آن مقدمات، بهره مندی از نیروهای امتحان پس داده و غربال شده است. تربیت و پرورش این تعداد نیرو نیازمند بستر سالم اجتماعی و رشد خرد جمعی جامعه و همچنین شکل گرفتن فرهنگ مهدویت در جامعه است.

با این مقدمه، می توان به اهمیت و ارزشمندی انقلاب اسلامی ایران در ایجاد این زمینه و ارزش اقدام امام خمینی(ره) در این برهه تاریخی از حیات بشر پی برد.

انقلاب اسلامی ایران انگیزه‌ای جز زمینه‌سازی برای ظهور و تشکیل حکومتی بر مبنای شرع مقدس اسلام نداشت. در این زمینه در طی بیش از 4 دهه اخیر، با ترویج آموزه های اسلام راستین، تبلیغ و تبیین معنا و مفهوم ظهور، ویژگی های یاوران حضرت حجت(عج) و مولفه های زمینه سازی حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)، در صدد تربیت انسان‌هایی برای حرکت به سمت این مهم پرداخته شد که نمونه های بارز آن را در طی این مدت به عینه به نظاره نشسته ایم که برای نمونه عبارتند از:

۱- مدافعان شریعت:

پایه گذاری فراگیر نهضت تربیت دانش آموختگان علوم اسلامی( چه طلاب داخلی و چه طلاب خارجی) و گسترش احداث حوزه های علمیه در تمام جغرافیای کشور و حتی در دورترین نقاط ایران، در راستای تربیت جوانان مومن و متعهد با انگیزه دفاع از آموزه های دینی اهل‌بیت و جهاد علمی فراگیر دینی و مقابله با هجمه های معاندان و فرقه های انحرافی که در صدد ضربه زدن به دین و آموزه های الهی اسلام هستند از مهم ترین اقدامات انقلاب اسلامی در تربیت نیروهایی در راستای ظهور بوده است.

پیام تقدیر امام جمعه، نماینده و فرماندار زرند از مدافعان سلامت شهرستان زرند

همانگونه که همه می دانیم از اوایل انقلاب تاکنون عالمان دینی زیادی به مثابه مدافعان واقعی شریعت، هر کجا که لازم بوده در عرصه های مختلف وارد عمل شده و در کنار مردم و به اقتضای زمان، به فعالیت های انقلابی، سیاسی، اجتماعی و جهادی پرداخته و در مقابل نامحرمان انقلاب، ایستادگی کرده اند. نمونه های بارز تربیت یافتگان این مکتب و مدافعان شریعت را می‌توان عالمان شهرهای مختلف ایران و امثال شیخ زکزاکی در نیجریه، سید حسن نصرالله در لبنان و... را نام برد.

۲- مدافعان وطن :

انقلاب اسلامی ایران تاثیر گرفته از حماسه کربلا بوده است و لازمه چنین اثرپذیری، تربیت افرادی با روحیه جهادی، تحت تشکل های نظامی متنوع، در راستای دفاع همه جانبه از آرمان‌های نهضت انقلاب اسلامی می باشد. این مقوله هم به مانند مقوله اول(مدافعان شریعت) به درستی بذر افشانی شد و نمونه آن را در جنگ هشت ساله دفاع مقدس که قدرت های دنیا در پشت قواره صدام، در صدد براندازی نظام اسلامی ایران برآمدند و با رشادت شهدایی چون چمران، همت، کشوری، شیرودی و... تمام نقشه های آنان نقش بر آب شد، به نظاره نشستیم.

پیکر مطهر شهید مدافع وطن «رضا هدایتی» به خاک سپرده شد | ايثار

به مدد حضور چنین افرادی در بدنه قوای مسلح کشور، امروزه نیروهای نظامی کشور ایران به چنان اقتدار و بالندگی رسیده اند که در راستای دفاع از جغرافیای کشور و دفاع از مبانی و معارف و مقدسات دینی اسلام، هراسی در دل نداشته و هر روز فن‌آوری نظامی جدید و بازدارندگی قدرتمندی(در موشکی و پدافند هوایی، قدرت دریایی، انرژی هسته ای و...) را از این مجاهدان شاهد هستیم که نمونه بارز آن را در نابودی اخیر بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا و بمباران پایگاه جاسوسی موساد در عراق شاهد بودیم.

۳- مدافعان حرم :

چنانکه در مقوله قبل بیان شد، از جمله بذرهای کاشته شده نهضت امام راحل تربیت محافظان نظامی قدرتمند در راستای صیانت از کشور و مکتب اسلام بود که در یک مرحله به صیانت داخلی از اراضی میهن اسلامی پرداخته و در مرحله ای دیگر، افق نگاه خود را بالاتر برده و فرامنطقه ای، جهت صیانت از مقدسات اسلامی در اقصی نقاط جهان، کوشش می کنند. نمونه بارز آن را در ماجرای توحش جدید قرن بیستم که توسط ارازل و اوباش تروریست، تحت عناوین مختلف داعش، النصره، القاعده و... نظاره گر بودیم. داعشی که در صدد اهانت به مقدسات برآمده بود و از هیچ جسارتی ابایی نداشت و در پشت پرده توسط استکبار جهانی ایجاد شده و حمایت می شد، در مقابل شیرمردان تربیت یافته انقلاب اسلامی ایران تحت لوای مقاومت اسلامی با عنوان زیبنده مدافعان حرم، کاری از پیش نبرده و به زباله دان تاریخ پیوستند.

مدافعان حرم کیستند و چه در سر دارند؟

از جمله این مجاهدان بدون مرز و انقلابی و مدافع حقیقی شریعت، وطن و حرم که تمام دنیا به قدرت نظامی و استراتژیک آن اذعان دارد، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود که مقام معظم رهبری در وصف شخصیت ایشان فرمودند : او نمونه برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه او در همه این سالیان بود.

۴- مدافعان سلامت:

یکی دیگر از مولفه های انقلاب اسلامی ایران که ادعای پیاده کردن حکومت اسلامی و زمینه سازی ظهور دارد، تربیت نیروهای مجاهدی است که در راستای حفظ جان انسان های جامعه، احساس مسئولیت کرده و در هر لحظه که به وجود آنها نیاز باشد، در میدان حاضر می شوند و آنها قشر پزشک و پرستارهای فرهیخته و مکتبی هستند که در وهله های مختلف چه در ماجراهای ابتدای انقلاب، چه در هشت سال دفاع مقدس، چه در جبهه سوریه و در کنار مدافعان حرم و چه در مرحله حساس کنونی و برای مقابله با ویروس منحوس کرونا، حقیقتاً و به معنای واقعی کلمه نقش مدافعان سلامت جامعه را ایفا می کنند و زینب وار در رسیدگی به حال بیماران کوتاهی ننموده و دلسوزانه به وظیفه انسانی و ذکات علمی خود عمل می کنند.

پشتیبانی از مدافعان سلامت وظیفه تمام ملت ایران در بحران کروناست - ایسنا

این تنها گوشه هایی از انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور بود.

رهبر فرزانه و حکیم انقلاب در این رابطه( پیرامون معنای انتظار فرج) با تأسی از آیات و روایات، راه را به ما نشان داده و فرموده اند: انتظار فرج این نیست که انسان بنشیند، دست به هیچ کاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نکند، صرفاً دلخوش کند به اینکه ما منتظر امام زمان(عج) هستیم؛ اینکه انتظار نیست. انتظار چیست؟ انتظار دست قاهر قدرتمند الهی ملکوتی ای است که باید بیاید بوسیله خود همین انسان‌ها، با کمک همین انسان‌ها سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب کند و عدل را در زندگی مردم حاکم کند و پرچم توحید را بلند کند؛ انسانها را بنده واقعی خدا بکند. آماده باید بود برای این کار.

معظم له ادامه می دهند: تشکیل نظام جمهوری اسلامی یکی از مقدمات این حرکت عظیم تاریخی است. هر اقدامی در جهت استقرار عدالت، یک قدم به سمت آن هدف است. انتظار معنایش این است. انتظار حرکت است. انتظار سکون نیست. انتظار رها کردن و نشستن برای اینکه کار به خودی خود صورت بگیرد، نیست. انتظار حرکت است؛ انتظار آمادگی است... و خدای متعال نعمت داده است به مردم عزیز ما، به ملت ایران، که توانسته اند این قدم بزرگ را بردارند و فضای انتظار را آماده بکنند. این معنای انتظار فرج است.( انسان ۲۵۰ ساله ص ۳۹۴).

امیدواریم در قرن جدید و در گام دوم انقلاب اسلامی انتظار واقعی منجر به ظهور حضرت حجت(عج) شده و انقلاب اسلامی به دولت مهدوی متصل شود.

انتهای پیام/