اعتکاف دهه هشتادی‌ها در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۰
کد خبر: 95770
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

عادی انگاری مردم زنگ خطر برای آینده است

جمالیان گفت: هم اکنون میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم ۵۰ درصد است و در سطح صنوف پایین تر می باشد و همه باید کمک کنیم عادی انگاری توسط مردم شکل نگیرد چراکه یک تهدید بزرگ و زنگ خطر برای آینده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ستاد کرونای استان مرکزی گفت: با توجه به روند کاهشی بیماری کرونا در سطح استان مرکزی به‌وضوح شاهد نتایج واکسیناسیون هستیم و باید همه به تزریق سه دوز واکسن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

جمالیان اظهار کرد: در استان مرکزی ۹۵،۱ درصد از جمعیت دوز اول، ۸۸،۴ درصد دوز دوم و ۴۶،۶ درصد دوز سوم را دریافت کرده‌اند که جمعیت ۵ تا ۱۲ سال در استان مرکزی ۱۹،۲ درصد نیز واکسینه شدند و شهرستان خنداب با ۴۲،۷ درصد بیشترین میزان واکسیناسیون را داشته است.

وی ادامه داد: بستری در سنین کودکان روند نزولی است و بستری ۳۵ مورد در بهمن‌ماه به ۱۷ مورد در اسفندماه رسیده و خوشبختانه روند کاهشی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به ایام پایانی سال موضوع مسافرت‌ها کاملاً نگران‌کننده است و اگر عادی انگاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی موردتوجه نباشد شاهد شروع مجدد پیک جدید خواهیم بود و اینجا باید اهمیت رعایت پروتکل‌ها بی شمار مورد توجه باشد.

جمالیان اظهار کرد: نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در رستوران ها و پایانه های مسافربری در ایام پایانی سال یک ضرورت مهم است و دستگاه های مختلف باید برای نظارت در اماکن بین راهی به کمک دانشگاه بیایند.

 وی افزود: همچنین در این ایام شاهد ازدحام جمعیت در اماکن سربسته و خصوصا بازارها و پاساژها هستیم و انتظار داریم اتاق اصناف با نظارت های دقیق و میدانی کمک دانشگاه باشند تا شاهد اتفاقات خاصی نباشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: هم اکنون میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم ۵۰ درصد است و در سطح صنوف پایین تر می باشد و همه باید کمک کنیم عادی انگاری توسط مردم شکل نگیردچراکه یک تهدید بزرگ و زنگ خطر برای آینده است.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم یکی از مهمترین مسائل در مدیریت بیماری کرونا است و افرادی که قصد مسافرت دارند باید سه دوز را تکمیل دریافت کرده باشند و حداقل یک هفته قبل از مسافرت باید تزریق را انجام دهند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار