کره و ژاپن فراتر از آسیا/صعود دراماتیک سومین تیم آسیایی بی واسطه با مردم کردستان/کشاورزی در مسیر استقلال/رویاهای بر باد رفته سعودی جدید اقدام جدید چلسی برای جذب طارمی بعد از جام جهانی بازدید وزیر میراث فرهنگی از تکیه زاغرم تفرش اهدای لوح ثبت ملی تفرش دوزی توسط وزیر میراث فرهنگی رد پای بخش عظیمی از فرهنگ اسلامی و انقلابی کشور در اراک است/ اگر بناهای تاریخی آسیب ببینند بخشی از هویت ما صدمه می بیند/ بازار اراک باید حفظ شود رشد و توسعه علمی کشور از همه‌ی مسائل مهم تر است/ لزوم توجه به ظرفیت های دریامحور بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک و مدرسه سپهداری سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه چهار فصل اراک
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
کد خبر: 95680
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اتفاق افتاد؛

سرمایه‌گذاری 665 میلیارد ریالی در معادن استان مرکزی با ظرفیت اشتغال 168نفر

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در سال گذشته، 37 پروانه بهره برداری از معادن با سرمایه‌گذاری ۵۰۲ میلیارد ریالی در نقاط مختلف استان محقق شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی جودکی سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در سال 1400، 29 پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج ۸۹۱ هزار تن و ذخیره قطعی ۱۳ هزار و ۹۶۵ تن در استان مرکزی صادر شد که با بهره‌برداری کامل از آنها 168 فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: ۱۳ پروانه اکتشاف و 17 گواهی کشف نیز در این سال صادر شد. در مجموع تاکنون 275 پروانه اکتشاف و 224 گواهی کشف در نقاط مختلف استان مرکزی صادر شده است.

لازم به ذکر است ۳۶ نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن با ۱۰۰ فقره و سنگ لاشه ۹۸ فقره بوده و اغلب این معادن در شهرستان‌های محلات و ساوه و زرندیه مستقر هستند. همچنین 579 معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج 28 میلیون تن و ذخیره قطعی یک هزار و ۷۹ میلیون تن با میزان سرمایه‌گذاری ۲۴ هزار و ۶۸۴ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و 585 نفر نیز در این بخش به کار اشتغال دارند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار