کی روش: اظهارات کلینزمن مایه شرمساری است/ یورگن، خودت استعفا بده! جام جهانی قطر| مصدوم‌کردن نیمار عمدی بود! آثار گسترده نماز شب در زندگی آزاد شدن فروش سهام عدالت فعلا منتفی است/ تسویه سود سهام عدالت ۱۴۰۰ شاید به فروردین ۱۴۰۲ کشیده شود تكاليف عمده براى رفع آلودگى هوا با كدام ارگان است؟ ایران با تکرار سناریوی «بازی قرن» مقابل آمریکا به دنبال شگفتی در جام جهانی رزمایش کمک مؤمنانه در اراک پرونده سازی ناقضان حقوق بشر علیه ایران قرارگاه مرکزی راهیان نور استان مرکزی برگزار شد دفاع مقدس نمایشگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های عظیم ملت ایران است/ضرورت اهتمام ویژه رسانه ها به اردوهای راهیان نور
دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۸
کد خبر: 95422
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
کارشناس مسائل سیاسی:

شرارت‌ها و فتنه‌انگیزی آمریکا عامل اصلی ناآرامی‌هاست

میر مهدی با اشاره به عملیات ویژه روسیه در اوکراین گفت: دخالت‌ها و شرارت‌ها و فتنه‌انگیزی آمریکا در این قضیه مؤثر است آمریکا حق ندارد که برای سایر کشورها تصمیم بگیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ میرمهدی، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: آمریکا به دنبال برهم زدن اوضاع در کشورهاست، روسیه  تصمیم گرفته است که محتاج آمریکا نباشد و سلطه آمریکا را در کشور خود از بین ببرد طبیعتاً با هر مسئله‌ای که مانع رسیدن به هدفش باشد برخورد می‌کند.

وی بیان کرد: از طرفی اوکراین کشوری که کاملاً در اختیار سیاست‌های آمریکاست و آمریکا نیز به دنبال تضعیف روسیه از طریق اوکراین بوده است.

میرمهدی افزود: آمریکا می‌خواهد اوکراین را عضو ناتو کند و با این قضیه بر اوضاع روسیه تأثیرگذار باشد روسیه هم با توجه به اینکه به دنبال استقلال خود است با این موضوع مخالف است.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: ما فقط روسیه را مقصر نمی‌دانیم دخالت‌ها و شرارت‌ها و فتنه‌انگیزی آمریکا در این قضیه مؤثر است آمریکا حق ندارد که برای سایر کشورها تصمیم بگیرد و خود را کدخدای جهان بداند.

میرمهدی تصریح کرد: هر کشوری دنبال منافع خود است پشت قضیه روسیه و اوکراین مسائل زیادی است و نمی شود فقط روسیه را مقصر دانست ولی این حرکت روسیه عکس العمل حرکت‌هایی است که آنها انجام دادند آمریکا نباید این چنین در منطقه دخالت کند.

وی اظهار کرد: متأسفانه سال‌هاست که یمن و فلسطین مورد تجاوز سعودی‌ها و اسرائیلی‌ها هستند این تجاوزها را کسی نمی‌بیند و حرفی نمی‌زنند اما چون اوکراین وابسته به غرب است برایشان دلسوزی می‌کنند این نشان‌دهنده سیاست‌های دوگانه غرب است.

میرمهدی در پایان خاطرنشان کرد: کشور ایران تجاوز به هیچ کشوری را درست نمی‌داند اما روسیه هم به فکر استقلال خود است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار
پربازدیدها