اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
کد خبر: 95049
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

افزایش قیمت نهاده های دامی ناشی از ضعف دستگاه های نظارتی است/ حذف ارز ترجیحی جزئی از مطالبات مردم، مجلس و دولت است

نظری در خصوص افزایش قیمت نهاده های دامی گفت: این اجحاف در حق مردم است که عده ای با ارز دولتی اقدام به واردات نهاده کنند و تولیدکننده بخواهد نهاده را با قیمت آزاد تهیه کند. در هر صورت بنظر می رسد دستگاه های نظارتی مسئولیت بیشتری در این زمینه دارند و چنین افزایش قیمت هایی ناشی از ضعف این دستگاه ها است.

علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص افزایش قیمت نهاده های دامی و به تبع آن افزایش قیمت گوشت قرمز، گفت: حذف ارز دولتی 4200 تومانی جزئی از مطالبات مردم، مجلس و دولت بوده است و در لایحه بودجه 1401 نیز عملا دولت ارز ترجیحی 4200تومانی لحاظ نکرده است.

وی افزود: از زمانی که این خبر مطرح شد، برخی از افرادی که این نهاده ها را در سطح کشور توزیع می کردند، وقفه ای در توزیع ایجاد کردند تا عرضه نهاده در بازار روند عادی نداشته باشد. این باعث شد تا دسترسی تولیدکنندگان به نهاده های دامی به شدت سخت شود.

نظری تصریح کرد: این در حالی است که همچنان نهاده های موجود در بازار کشور با ارز دولتی 4200 تومانی خریداری شده و دولت باید نظارت لازم را اعمال کند تا شاهد افزایش قیمت ها در این کالا و به تبع آن گوشت قرمز نباشیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: این اجحاف در حق مردم است که عده ای با ارز دولتی اقدام به واردات نهاده کنند و تولیدکننده بخواهد نهاده را با قیمت آزاد تهیه کند. در هر صورت بنظر می رسد دستگاه های نظارتی مسئولیت بیشتری در این زمینه دارند و چنین افزایش قیمت هایی ناشی از ضعف این دستگاه ها است.

نظری ادامه داد: بایستی برای سال آینده تعیین تکلیف شود که آیا مجلس و دولت به دنبال ابقای این نوع ارز هست یا اینکه تفاوت قیمت ناشی از افزایش قیمت ها را با تزریق یارانه به عموم مردم جبران خواهند کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار