آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
کد خبر: 94464
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
سخنگوی شورای شهر اراک عنوان کرد:

استفاده از زمین های اوقافی برای پروژه مسکن ملی اراک چه توجیهی دارد؟/ متن توافق‌نامه وزارت راه و شهرسازی و سازمان اوقاف منتشر شود

خسروانی با تأکید بر اینکه مسئولان باید پیرامون پروژه مسکن ملی اراک جهت اطلاع شهروندان پاسخ مناسبی ارائه کنند گفت: طرف حساب مردم در نهضت ملی مسکن باید دولت باشد نه اداره اوقاف با این حال با توجه به وجود زمین در شهر اراک انتخاب زمین‌های اوقافی برای ساخت مسکن چه توجیهی داشته است؟

به گزارش دیار آفتاب؛ عباس خسروانی سخنگوی شورای اسلامی کلان‌شهر اراک در جلسه صحن علنی عصر امروز شورا در نطق پیش از دستور خود در خصوص حواشی و ابهاماتی ایجاد شده پیرامون پروژه 8100 واحدی مسکن ملی اراک گفت: ما امروز در اجراي پروژه‌های كلان بيش از سرمايه اقتصادي به سرمايه اجتماعي نياز داريم و با توجه به تصمیم گرفته‌شده در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن در زمین‌های اوقافی کمربندی شهر اراک حدفاصل دانشگاه پیام نور و مجتمع خاتم سؤالاتی از سوی کارشناسان و مردم مطرح است که خواهشمند است مسئولان مربوطه در این خصوص پاسخ مناسب را جهت اطلاع شهروندان اراکی ارائه نمایند.

وی ادامه داد: تغییر کاربری و گنجاندن زمین 70 هکتاری اوقافی در محدوده شهر اراک با چه شرطی صورت گرفته است؟ آیا شرط استفاده صرف در امر ساخت مسکن ملی لحاظ شده است؟ به عبارتی اگر به هر دلیلی قرار بر عدم ساخت مسکن ملی گرفته شود این زمین‌ها همچنان در محدوده شهر با کاربری مسکونی باقی می‌مانند؟

خسروانی با بیان اینکه تغییر کاربری این زمین درحالی‌که جزو زمین‌های حاصلخیز درجه‌یک محسوب می‌شود چه توجیهی دارد گفت: آیا تبصره 2 ماده 9 قانون جهش تولید و تأمین مسکن در این رابطه رعایت شده است؟

قائل شدن سهمیه ادارات دولتی ناشی از چه حقی است

سخنگوی شورای شهر اراک ضمن انتقاد از اختصاص بخش عمده‌ای از این پروژه 8100 واحدی به برخی دستگاه‌ها عنوان کرد: قائل شدن سهمیه ادارات دولتی ناشی از چه حقی ست که سایر مردم از آن برخوردار نبوده‌اند لذا باید نام و سهمیه هر یک از ادارات را منتشر شود.

وی در رابطه با مبلغ درخواست شده به‌عنوان حق پذیره اولیه اوقاف نیز اظهار داشت: اوقاف اعلام کرده که مبلغ 26 میلیون تومان درخواستی، بابت پذیره‌نویسی اولیه است که 40 درصد مأخذ ارزش زمین است، این سؤال مطرح است که آیا ممکن است اوقاف در ادامه کار مدعی 60 درصد دیگر آن شود؟ چه تضمینی در این خصوص وجود دارد که در میانه کار اوقاف مدعی مابقی این سهم نشود؟

این عضو شورای شهر اراک ادامه داد: در صورت امکان متن توافق‌نامه وزارت راه و شهرسازی و سازمان اوقاف منتشر شود تا مردم بدانند چه توافقی صورت گرفته است.

خسروانی تصریح کرد: با توجه به وجود زمین‌هایی چون صالح‌آباد و ولی‌آباد و قنات ناصری و وجود بافت‌های فرسوده در شهر اراک و 110 هکتار زمین دولتی حدفاصل فرودگاه و روستای شهرجرد و غیره انتخاب زمین‌های اوقافی برای ساخت مسکن چه توجیهی داشته است؟

آیا در تغییر کاربری زمین اوقاف حق‌وحقوق شهرداری لحاظ شده است؟/ چرا قرارداد پیمانکار با ترک تشریفات انجام شده است؟

وی با اشاره وجود ابهاماتی در فرآیند تغییر کاربری این اراضی اذعان داشت: آیا در تغییر کاربری زمین فوق و گنجاندن آن در محدوده شهری نظر مساعد شهرداری و حق‌وحقوق شهرداری لحاظ شده است؟ در صورت امکان صورت‌جلسه نهائی منتشر شود.

سخنگوی شورای شهر اراک با بیان اینکه طرف حساب مردم در نهضت ملی مسکن باید دولت باشد نه اداره اوقاف اظهار کرد: با مشکلاتی که امروز مردم در حوزه اراضی کشاورزی و همچنین اختلافاتی که برخی کسبه با اوقاف دارند این مورد نیز مشکلی بر مشکلات امروز استان خواهد افزود.

خسروانی ادامه داد: روند انجام تفاهم‌نامه با شرکت کیسون جهت ساخت این پروژه چگونه طی شده و چرا این کار با ترک تشریفات مناقصه انجام‌شده است؟

این عضو شورای شهر اراک با اشاره به حقوق شهرداری در این پروژه گفت: تكليف پرداخت حق‌وحقوق شهرداري از محل صدور پروانه ساخت كه دولت باید ٥٠ درصد آن را پرداخت كند چه می‌شود؟ آيا دولت توان پرداخت اين پول را دارد چراکه شهرداري هنوز بابت تخفيفات مسكن ملي و مهر از دولت طلب كار است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار