آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۶
کد خبر: 94454
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴

متن کامل برنامه 7 فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی

متن کامل برنامه 7 فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فارس، یکی از وعده‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت سیزدهم در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هنگام اخذ رأی اعتماد، تدوین و ارائه برنامه جامع برای تحول در صنعت خودروسازی کشور بوده است.

حالا و با گذشت 5 ماه از آغاز بکار تیم جدید وزارت صنعت، روز گذشته سیدرضا فاطمی امین با حضور در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، پیش‌نویس برنامه خود برای تحول در صنعت خودروی کشور را به نمایندگان ارائه کرده است.

این برنامه شامل 7 فصل به این شرح است؛ 1. تعیین وضع موجود 2. مسائل صنعت خودرو 3. مقاصد 4. راهبردها 5. ساز و کارها در حوزه قیمت و کیفیت 6. نقشه راه 7. الزامات.

پس از تشریح این برنامه در جلسه دیروز کمیسیون و ارائه نظرات و دیدگاه‌های نمایندگان، قرار شده است تا اعضای کمیسیون صنایع و معادن طی یک هفته آینده با مطالعه دقیق این برنامه و در جلسه مجدد با وزیر صنعت، ابعاد اجرایی این طرح را ارزیابی و جمع‌بندی کنند؛ همچنین در این فاصله، جلسه‌ای نیز در روز شنبه هفته آینده با حضور مدیران شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز در کمیسیون صنایع و معادن برگزار می‌شود تا نظرات آنها در خصوص برنامه ارائه شده از سوی وزیر صنعت دریافت شود.

در بخشی از این برنامه ارائه شده، مقاصد کلان صنعت خودروی سبک در افق 1404 ارائه شده که بر این اساس، تیراژ تولید خودرو به 3 میلیون دستگاه در سال 1404 خواهد رسید و میانگین مصرف سوخت خودروهای تولیدی نیز 6.8 درصد خواهد بود.

همچنین در بخش دیگری از این برنامه، ساز و کار کاهش قیمت در دو بخش خودروسازی و قطعه‌سازی در 4 سال آینده ارائه شده است.

این برنامه در ادامه، ساز و کار افزایش کیفیت و راهکارهای آن را نیز ارائه کرده است.

تشریح پروژه تحولی صنعت خودرو در 9 بند، بخش دیگر برنامه ارائه شده از سوی وزیر صنعت به نمایندگان مجلس است.

در این برنامه، همچنین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای نقشه تحول در صنعت خودرو نیز برآورد شده است.

برای دریافت جدول کامل برنامه تحول در صنعت خودرو   را کلیک کنید.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار