آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۲
کد خبر: 94445
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

ورود سامانه بارشی و آغاز بارش باران و برف از روز چهارشنبه/ نفوذ مجدد توده هوای سرد و کاهش دما در آخر هفته

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی و آغاز بارش باران و برف، وزش باد از روز چهارشنبه در کشور خبر داد و اعلام کرد: از امروز تا اواسط روز چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد و در سایر نقاط افزایش تدریجی دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ براساس گزارش سازمان هواشناسی، از امروز تا اواسط وقت روز چهارشنبه هفته جاری برای بیشتر مناطق کشور، آسمانی صاف و جوی آرام و پایدار پیش بینی شده است که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مانند کرج، تهران، اراک و اصفهان باعث افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

امروز و فردا در ارتفاعات استان آذربایجان غربی بارش پراکنده خواهیم داشت و بعدازظهر روز چهارشنبه با گذر متناوب امواج تراز میانی جو در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابرناکی و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

از اواسط وقت روز چهارشنبه این هفته با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، در غرب و ارتفاعات البرز، همچنین زاگرس مرکزی بارش‌ها به تدریج آغاز می‌شود.

روز پنجشنبه گسترش فعالیت سامانه بارشی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال فارس، جنوب لرستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان، ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف، وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود؛ همچنین در سایر مناطق شمال غرب و غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور بارش‌های پراکنده و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

بارش‌ها روز جمعه در سواحل دریای خزر،‌ ارتفاعات و دامنه‌های البرز،‌ مناطق شمال شرق و با شدت کمتر در شمال غرب ادامه می‌یابد.

از امروز تا روز چهارشنبه ماندگاری هوای سرد در غرب و شمال غرب کشور را خواهیم داشت و در سایر مناطق کشور افزایش تدریجی دما بین ۳ تا ۵ درجه پیش‌بینی شده است.

روز پنجشنبه با نفوذ توده هوای سرد در غرب و جنوب غرب کشور و روز جمعه در نیمه شمالی کشور کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما پیش‌بینی شده است.

روز چهارشنبه در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد که در مناطق مستعد خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست. این شرایط روز پنجشنبه در مناطق مرکز، شرق و شمال شرق و جمعه در شرق،‌ جنوب شرق و دامنه‌های جنوبی البرز پیش‌بینی می‌شود.

دریای خزر در روز‌های پنجشنبه و جمعه، نیمه غربی خلیج فارس روز پنجشنبه و خلیج فارس و تنگه هرمز  روز جمعه مواج است.

آسمان تهران امروز صاف و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود که این شرایط فردا نیز نیز حاکم است؛ بیشترین و کمترین دمای پایتخت امروز ۱۱ و صفر درجه  خواهد بود.

بندرعباس امروز با بیشینه دمای ۲۰ درجه بالای گرم‌ترین و ارومیه با بیشینه دمای صفر درجه سردترین مراکز استان‌ کشور است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار