دیارآفتاب از آخرین رنگبندی کرونایی استان گزارش می دهد؛

بازگشت رنگ زرد به نقشه کرونایی استان مرکزی/ زنگ خطر در اراک و تفرش به صدا درآمد

بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی اعلام شده شهرهای کشور، در استان مرکزی دو شهرستان اراک و تفرش در وضعیت زرد قرار گرفتند و مابقی شهرستان ها کماکان در وضعیت آبی هستند.
کد خبر: ۹۴۴۳۶ تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷

به گزارش دیار آفتاب؛  بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای شهرهای کشور در اپلیکیشن ماسک که از دوشنبه 4 بهمن ماه اعمل می شود بار دیگر رنگ زرد به نقشه کرونایی استان مرکزی بازگشته و شهرستان های اراک و تفرش در وضعیت زرد و 10 شهرستان آبی هستند.

این در حالی است که در طول بیش از 30 روز گذشته وضعیت کلیه شهرستان های استان مرکزی در وضعیت آبی قرار داشته اما در روزهای اخیر افزایش موارد بستری در شرایط شیوع کرونای امیکرون، زنگ خطری جدی برای احتمال شکل‌گیری موج ششم سراسری است لذا با توجه به نگرانی ها نسبت به شیوع این سویه همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی و لزوم تکمیل فرآیند واکسیناسیون الزامی است.

طبق اعلام تصمیم ستاد ملی کرونا، هیچ تغییری در معیار‌های رنگ‌بندی اپلیکیشن ماسک انجام نشده است و رنگ‌بندی کماکان صرفا بر اساس روند بستری انجام می‌شود.

بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی اعلام شده مربوط به روز گذشته در مورد بیماری کرونا ویروس ۱۳۰مورد جدید ابتلا شناسایی شده اند که  ۱۰ مورد جدید بستری از مبتلایان به کرونا در بیمارستانهای استان مرکزی گزارش شده است، همچنین در این بازه مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان به ثبت نرسیده است.

بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۱۰۷۰۸۷ نفر در استان مرکزی رسیده و تعداد فوتی ها در اثر این بیماری در استان تاکنون ۲۹۹۵ نفر است.

انتهای پیام/